stat

Tomasz Samojlik: spotkanie on-line

Biblioteka Obłuże oraz Dyskusyjne Kluby Książki zapraszają na spotkanie on-line z Tomaszem Samojlikiem, biologiem i popularyzatorem przyrody, rysownikiem i twórcą komiksów. Rozmowę poprowadzi dr Rafał Kołsut - historyk komiksu i filmu animowanego.

Transmisję będzie można obejrzeć na FB Biblioteki Gdynia.

Tomasz Samojlik o sobie: Za dnia jestem naukowcem, pracownikiem Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży, zajmującym się zawodowo badaniem historii przyrodniczej Puszczy Białowieskiej. Chodząc po Puszczy jestem zajęty rozmyślaniem, jakie ślady dawnej obecności i działalności człowieka kryje w sobie dany zakątek lasu, gdzie polowali polscy królowie, którędy wiodły ścieżki wykorzystywane przed wiekami przez bartników co sprawia, że zwykle potykam się o wystające korzenie lub stukam głową w nisko rosnące konary.

Nocami, zamiast spać, przekładam wiedzę przyrodniczą (i nie tylko) na język książek dla najmłodszych, książek obrazkowych i komiksów. Bywam w związku z tym niewyspany, ale warto, bo dzięki temu poznałem żubra Pompika, wilka Ambarasa, ryjówkę malutką Dobrzyka, wydrę Salwinkę, żubra Jednoroga, dzięcioła trójpalczastego Triko i mnóstwo innych niezwykłych postaci, które już czekają, by pojawić się na kartach moich kolejnych książek i komiksów. Czasami, jeśli akurat nie rozgryzam kolejnych zagadek z przeszłości Puszczy, ani nie pracuję nad swoimi komiksami, ilustruję książki innych autorów. Ale tylko takie, które mi się podobają!

Dr Rafał Kołsut - historyk komiksu i filmu animowanego. Specjalizuje się w przemianach narracji obrazkowej w XX wieku. Autor artykułów z zakresu literaturoznawstwa i cartoon studies. Recenzent i publicysta komiksowy. Członek Krakowskiego Stowarzyszenia Komiksowego.

Spotkanie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki, finansowane ze środków Instytutu Książki.

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaką funkcję pełniła Łaźnia Miejska na Dolnym Mieście w Gdańsku w okresie II wojny światowej?