Trójmiejscy artyści

Tomasz Przyborowicz

muzyka

email:

Tomek Przyborowicz - Basista, muzyk sesyjny związany z trójmiejskim środowiskiem muzycznym. Studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie kontynuuje naukę na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki Akademii Muzycznej w Gdańsku, na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa. Czynnie angażuje się również w działalność pedagogiczną dzieląc się swoimi doświadczeniami i wiedzą z młodymi muzykami.

Na stałe związany z zespołami No Limits, Łyczacza, Mietek Blues Band.

Występował na wielu prestiżowych imprezach m.in. Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Ladies Jazz Festival, Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni, East Coast Festival, Festiwal Bluesowy w Gdyni, Festiwal Piosenki Aktorskiej w Wrocławiu. Miał przyjemność pracować z takimi artystami jak Maciej Sikała, Wojciech Staroniewicz, Waldemar Malicki, Jerzy Grunwald, Brian Fentress, Jesper Tyden,, zespołami Keepin' Tradition Jazz Quartet, Hevelius Brass, Groovekojad, Ha-Dwa-O!, Apteka, Ziętek Band, Capella Gedanensis, orkiestra Teatru Muzycznego w Gdyni, orkiestra Teatru Maybe Theatre Company.

Brał udział w europejskiej trasie koncertowej musicalu La Belle Bizarre de Moulin Rouge produkowanej przez Gerhatz Gmbh - jednego z największych europejskich producentów musicali.

Jest basistą Big Bandu Akademii Muzycznej w Gdańsku pod dyr. Leszka Kułakowskiego, oraz Big Bandu Jana Konopa.

Obecnie tworzy kwintet jazzowy ze znakomitymi muzykami - Robertem Jakubcem, Mariuszem Świątkiem, Hubertem Świątkiem i Grzegorzem Syczem, z którymi przygotowuje autorski materiał.

Jest laureatem I nagrody FORUM MŁODYCH 2006 zdobytej z kwintetem dętym Hevelius Brass.

W 2008 roku, wraz z zespołem No Limits wywalczył nagrodę Srebrnego Tukana na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu za wykonanie piosenki "Drzewo Mojej Matki". Płyta "30 Years Have Passed" nagrana z Mietek Blues Band została nominowana do nagrody Fryderyk 2010 w kategorii bluesowego albumu roku.

DYSKOGRAFIA:
No Limits - "Angela" (2007 EMI),
Łyczacza - "Bossa-nova" (2009 MTJ),
Mietek Blues Band - "30 Years Have Passed" (2009 SOLITION)

Jesteś utytułowanym lub młodym utalentowanym artystą?

Chcesz by o Tobie i Twojej działalności artystycznej dowiedział się świat? Wypełnij formularz.