• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Tomasz Organek w Mieście Słowa

Zapraszamy do Konsulatu Kultury na spotkanie z Tomaszem Organkiem.

Muzycy już od pewnego czasu dostają nagrody literackie, od Nobli po gdyńskie Kostki. Ale od zawsze noszą w sobie historię. Ta Tomasza Organka nie jest wesoła. To opowieść o pokoleniu, któremu sprezentowano transformację ustrojową, oczekując samoistnego dostrojenia się intelektualno-duchowego. A może zupełnie inaczej: to opowieść drogi, on i ona, zanurzeni w feerii intertekstualnych odniesień, omiatani ciętym, zabawnym językiem. Jak jest naprawdę i jak ta prawda ma się do muzyki, i czy w ogóle, ustali Agnieszka Szydłowska.

"Teoria opanowywania trwogi" to poruszająca powieść pokoleniowa o rezygnacji, zagubieniu w kapitalistycznej rzeczywistości, rozpadzie więzi rodzinnych. Zaskakująco wiarygodna opowieść o ludziach na skraju rozpaczy pisana z perspektywy człowieka, który osiągnął sukces.

"Nie napisałem ani autobiografii, ani przewodnika dla początkujących rockmanów, nie jest to nawet książka kucharska z ulubionymi przepisami ale...powieść. Z góry przepraszam za zarozumialstwo i pychę, ale już dłużej nie mogłem. Musiałem. To tak jak ze śpiewaniem: czasami człowiek musi, bo się udusi." - pisze o swoim debiucie prozatorskim Organek.

Spotkanie z Tomaszem Organkiem odbędzie się w ramach festiwalu Miasto Słowa, który towarzyszy Nagrodzie Literackiej GDYNIA 2019.

Info:
www.nagrodaliterackagdynia.pl
www.facebook.com/nagroda.literacka.gdynia

Materiały: Wydawnictwo W.A.B.

Przeczytaj także

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Sztukę o początkach Gdyni napisał znany trójmiejski pisarz. Jaki?