stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Tomasz Chyła Quintet

Tomasz Chyła Quintet to zespół wywodzący się z gdańskiego środowiska jazzowego, szturmujący przebojem polską scenę jazzową. Występowali na prestiżowych festiwalach jazzowych w Polsce i na Świecie.

gru 9

czwartek, godz. 21:00

Sopot,
bilety 20 zł
lut 6

niedziela, godz. 17:00, 20:00

bilety 79 - 159 zł
Kup bilet
W ankiecie czytelników przeprowadzonej przez miesięcznik Jazz Forum - Jazz Top 2018, Tomasz Chyła wraz z zespołem otrzymali wyróżnienie za album "Circlesongs". Są zdobywcami pierwszego miejsca w ankiecie Jazz Forum w kategorii: Nowa Nadzieja - Zespół.
W rankingu redakcji JazzPRESS zajęli pierwsze miejsce w kategorii: Polska Jazzowa Płyta Roku.

jazz - koncerty w Trójmieście


W 2019 r. zespół otrzymał nominacje Akademii Fonograficznej do nagrody muzycznej Fryderyki 2019 w kategorii Muzyka Jazzowa, nominacja jako Album Roku dla płyty "Circlesongs"

Tomasz Chyła - lider formacji, otrzymał nominacje jako Artysta Roku w kategorii Jazz. To druga nominacja dla zespołu. Pierwszą otrzymali w ubiegłym roku w kategorii Jazz, Fonograficzny Debiut Roku za album "Eternal Entropy".

Skład:
Tomasz Chyła (skrzypce)
Szymon Burnos (fortepian)
Piotr Chęcki (saksofon)
Sławomir Koryzno (perkusja)
Konrad Żołnierek (kontrabas)

W październiku 2018 roku ukazała się płyta: "Circlesongs" nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Album został wydany dzięki dofinansowaniu miasta Gdańska. Ogólnopolska premiera odbyła się w studio im. A. Osieckiej w Warszawie.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W historii Teatru Muzycznego w Gdyni "Skrzypek na dachu" zajmuje szczególne miejsce. Dwukrotnie z wielkim powodzeniem wyreżyserował go: