• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

To tu to dom (20 opinii)

teatr dla dzieci
kasy:
58 341-94-83, 601-628-377
wystawia:
Miejski Teatr Miniatura
data premiery:
25 września 2021
czas trwania:
40 min.
To tu to dom
6.9 12 ocen 1 10
"To tu to dom" - - nowe przedstawienie sensoryczne
pomysł i reżyseria: Edyta Janusz-Ehrlich, Jakub Ehrlich
scenografia: Edyta Janusz-Ehrlich
muzyka: Jowita Cieślikiewicz
wykonanie: Jakub Ehrlich, Piotr Srebrowski/Edyta Janusz-Ehrlich

Scena Najnajów
spektakl dla dzieci 1+ i bliskich im dorosłych

Przedstawienie w ramach Sceny Najnajów i Sceny Inicjatyw Aktorskich z pomysłu aktora Jakuba Ehrlicha. Dzieci wspólnie z aktorami budują dom pełen wrażeń dla wszystkich zmysłów.
Pierwsza po dwóch latach premiera z tego nurtu to przedstawienie inspirowane założeniami integracji sensorycznej. Autorką tej metody jest amerykańska terapeutka Jean Ayres, która zauważyła, że aby dziecko dobrze funkcjonowało, ważne jest dobre funkcjonowanie każdego zmysłu: wzroku, słuchu, węchu, ale też dotyku, czucia ciała i równowagi. Sensoryka to przekładanie informacji czerpanych ze zmysłów na działanie. Nie wszystkie dzieci mają od początku rozwinięte wszystkie zmysły i czasem warto im pomóc. Temu właśnie służy integracja sensoryczna.

Artyści tworzący "To tu to dom" - aktorzy Jakub Ehrlich i Edyta Janusz-Ehrlich - opowiadają maluchom prostą historię, ale jednocześnie zapraszają do teatralnego świata, który mogą odkrywać same. Razem z dziećmi budują dom pełen wrażeń dla wszystkich zmysłów. W ten sposób teatr staje się bezpośrednim doświadczeniem, gdzie zaangażowane są nie tylko zmysły wzroku i słuchu, ale także dotyku, węchu, poczucia ciała. Może też być przydatnym narzędziem w rozwoju małych widzów.

Muzykę do spektaklu skomponowała Jowita Cieślikiewicz, pianistka i kompozytorka, założycielka zespołu Oczi Cziorne, autorka muzyki filmowej i teatralnej, która z Miniaturą współpracuje regularnie od 2015 roku.

To tu to dom

Spektakl inspirowany założeniami metody integracji sensorycznej, której autorką jest amerykańska terapeutka Jean Ayres. Sensoryka to przekładanie informacji czerpanych ze zmysłów na działanie. Nie wszystkie dzieci mają od początku rozwinięte wszystkie zmysły i czasem warto im pomóc. Temu właśnie służy integracja sensoryczna. Podczas przedstawienia artyści opowiadają prostą historię oraz budują z dziećmi dom pełen wrażeń dla wszystkich zmysłów.

O artystach

Jakub Ehrlich | reżyseria


W 2005 roku ukończył Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie na Wydziale
Lalkarskim w Białymstoku. Z Teatrem Miniatura związany od 2006 roku. Do jego
najważniejszych ról należą: Romeo w "Romeo i Julii" w reż. M. Ehrlicha, Andres w "Poobiednich
igraszkach" w reż. J. Gierczaka, Brimir w "Błękitnej planecie" w reżyserii E. Johannessona,
Stanisław Zrałek w "Taśmach gdańskich" w reż. W. Zrałka-Kossakowskiego, Rotgier de Löwe
w "Krzyżakach" w reż. J. Roszkowskiego. Występuje również w serialach telewizyjnych ("Na
Wspólnej", "Na dobre i złe", "Sąsiedzi") i filmach ("Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł",
"Job, czyli ostatnia szara komórka"). Zajmuje się też reżyserią, ma na swoim koncie siedem
realizacji, w tym m.in. "Mamy problem" Sz. Jachimka, "Na pełnym morzu" S. Mrożka, "Prorok
Ilja" T. Słobodzianka.

Edyta Janusz-Ehrlich | reżyseria, scenografia

W 2007 roku ukończyła Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Z Teatrem Miniatura związana jest od 2006 roku. Stworzyła tu wiele znakomitych ról, m.in. Danusi/Jagienki w spektaklu "Krzyżacy" w reż. J. Roszkowskiego, za którą dostała wyróżnienie aktorskie podczas 28. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu w maju 2017 roku czy rolę Wróżki w "Pinokiu" w reż. P. Szkotaka, za którą otrzymała Nagrodę Teatralną Miasta Gdańska w 2020 roku. Inne ważne role to: Kasieńka w "Kasieńce" w reż. Anny Wieczur-Bluszcz, Hulda w "Błękitnej planecie" w reż. E. Johannessona, Julia w "Romeo i Julii" w reż. M. Ehrlicha, Mordena w "Dzikich łabędziach" w reż. K. Jakóbczyk. W 2013 roku w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich zrealizowała bardzo dobrze przyjęty autorski spektakl muzyczny "Karakonia. Pieśni według Schulza". Spektakl "Monologi waginy", który współtworzyła w czasie studiów lalkarskich, otrzymał pierwszą nagrodę w dziedzinie teatru Międzynarodowego Festiwalu Działań Teatralnych i Plastycznych Zdarzenia w Tczewie. Poza aktorstwem jej drugą pasją jest śpiewanie. W 2020 roku wystąpiła w nowej roli - jako reżyserka minispektakli na podstawie współczesnej literatury dla dzieci w ramach cyklu online E-mocje wspomagającego rozwój emocjonalny dzieci przy wykorzystaniu teatru i literatury.

Jowita Cieślikiewicz | muzyka

Pianistka i kompozytorka, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Swoją działalność muzyczną rozpoczęła współpracując z zespołami Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej: Bóm Wakacje w Rzymie, Miriam, a przede wszystkim Oczi Cziorne, którego jest założycielką, pianistką i kompozytorką. W swoim dorobku ma muzykę do filmów reżysera Dariusza Gajewskiego "Nie bój, nie bój", "Utwór na chłopca i lampę", do filmów Stowarzyszenia Ekspresji Twórczej, a także do przedstawienia dla dzieci "Guliwer" w reż. Małgorzaty Polczyk i "Magiczne święta Malwiny" w reż. Romualda Wiczy-Pokojskiego. Najwięcej satysfakcji przynosi jej współpraca przy realizacji nagrań studyjnych (Oczi Cziorne - "Oczi Cziorne", "Nr 1", "AOEIUX"; koncert Łódź Kaliska; Mikołaj Trzaska - "Cześć, cześć, cześć"; Olo Walicki - muzyka teatralna "Trauma Theater"). Przez lata aktywnie zajmowała się działalnością koncertową, zagrała wiele większych i mniejszych koncertów m.in. w Studiu Radiowej Trójki, Studiu Radia Gdańsk, na Gali Festiwalu Kryminału we Wrocławiu, krakowskim festiwalu Kobieca Transsmisja, festiwalu Ladies in Jazz w Fellbach, Festiwalu Piosenki w Opolu, festiwalu "Mia100Kobiet" oraz Festiwalu Muzyki Żeńskiej w Kijowie, gdzie otrzymała wraz z zespołem I nagrodę. Współpracowała z wieloma muzykami, m.in. Joanną Charchan, Izes, Michałem Gosem, Wojtkiem Mazolewskim, Mikołajem Trzaską, Olo Olgierdem Walickim, Antonim Ziutem Gralakiem, Piotrem Pawlakiem, Tomaszem Gwińcińskim, Tomaszem Sowińskim, Irkiem Wojtczakiem, zespołami: Łoskot, IZES, Czerwie, Garden Party, Bóm Wakacje w Rzymie, 100 Filmów oraz krakowskim poetą Marcinem Świetlickim. Jesienią 2015 roku rozpoczęła współpracę z Teatrem Miniatura realizując nagranie muzyki do słuchowiska Agnieszki Taborskiej "Ktoś stuka za ścianą", a także uczestnicząc jako pianistka w improwizowanym spektaklu dla dzieci "Improlala".

Recenzja Trojmiasto.pl

Spektakl dla najmłodszych na wiele zmysłów. O "To tu to dom" Spektakl dla najmłodszych na wiele zmysłów. O "To tu to dom"

Spektakl dla najmłodszych na wiele zmysłów. O "To tu to dom" (13 opinii)

Pierwszą premierę w tym sezonie zaprezentował Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku. Najmłodsze...

26 września 2021

Opinie (20) 1 zablokowana

 • Polecam

  Dzieci oczarowane, oglądały zahipnotyzowane. W czasie gdy był czas na zabawę na scenie dzieci swobodnie się bawiły i wchodziły w interakcje między sobą.

  Niesamowite doświadczenie dla rodziców z dziećmi

  • 0 0

 • "Miniatura" to jedyna jednostka kulturalna,

  w której bilet musi też kupować dorosły opiekun a jednocześnie zniżki dla dziecka nie ma. Wstyd i upadek kultury.

  • 1 0

 • Bardzo fajny spektakl!

  Mój 2,5 latek oczarowany :) Przyjemny dla oka, rodzic się jakoś specjalnie nie nudzi, dzieciaki zachwycone. Fajne, nowoczesne podejście - scenografia przygotowana w taki sposób, by po spektaklu dzieci mogły ją eksplorować :) Byliśmy 2 razy. Polecam!

  • 1 1

 • Ciekawe, tylko że biletów już brak (1)

  • 0 0

  • Bilety

   Mam podwójne bilety na 21.11. Na godz. 15 ale nie mogę pójść. Mogę odsprzedać. Poproszę o info w komentarzu, wtedy podam kontakt.
   Pozdr.

   • 0 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Spektakl dla najmłodszych na wiele zmysłów. O "To tu to dom"

  (2)

  Szkoda tylko, że bilety tak ciężko dostać ;-( to znak, że brakuje takich atrakcji dla najmłodszych dzieci jak teatr czy opera

  • 17 1

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Spektakl dla najmłodszych na wiele zmysłów. O "To tu to dom"

   Witam. Niestety nie mogę pójść 21.11. na godz. 15. Mogę odsprzedać. W razie zainteresowania dam kontakt. Poproszę o info tu w komentarzu. Pozdr

   • 0 0

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Spektakl dla najmłodszych na wiele zmysłów. O "To tu to dom"

   Opera czy teatr

   To nie atrakcja tylko sztuka. Jak chcecie atrakcji to idźcie do Energylandii.

   • 0 5

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Spektakl dla najmłodszych na wiele zmysłów. O "To tu to dom"

  (1)

  Mojemu dziecku bardzo się podobało, poszlibyśmy jeszcze raz, ale bilety dostępne dopiero na grudzień.

  • 1 0

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Spektakl dla najmłodszych na wiele zmysłów. O "To tu to dom"

   Bilety

   Witam. Niestety nie mogę pójść 21.11. na godz. 15. Mogę odsprzedać.
   Jeśli Pani odczyta poproszę i i co tutaj w komentarzu. Podam kontakt.
   Pozdr.

   • 0 0

 • Mnie zbulwersowała cena biletów.

  Dziecko roczne musi wejść z opiekunem, co zresztą oczywiste. Opiekun musi też kupić bilet dla siebie. Z kolei ulga dla dziecka to tylko 3 złote.
  W moim odbiorze jest to ordynarne zdzierstwo, stojące w sprzeczności z ideą kultury oraz społecznej dbałości o rozwój dzieci.

  Inna placówka kulturalna też przygotowała wydarzenie dla najmłodszych dzieci i tam zasada biletowania jest uczciwa: bilet jest jeden, dla dziecka, wprowadzonego przez rodzica.

  • 1 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Spektakl dla najmłodszych na wiele zmysłów. O "To tu to dom"

  (2)

  Brzmi bardzo interesująco! Muszę się wybrać z moją pociechą.

  • 12 4

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Spektakl dla najmłodszych na wiele zmysłów. O "To tu to dom"

  wdzięczna (3)

  cudownie ze mamy taki wspaniały teatr w mieście! :)

  • 10 1

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Spektakl dla najmłodszych na wiele zmysłów. O "To tu to dom"

  Muzyka na syntezatorze...

  Litości.

  • 1 12

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery