stat
Impreza już się odbyła

To proste słowa. Wystawa Oliwii Skorowskiej

Zapraszamy na wystawę młodej artystki, Oliwii Skorowskiej. Wystawa składać będzie się z 25 kolaży, czyli ścinków, wycinków z gazet, których zupełnie nie posądzilibyśmy o głębsze przesłania. Słowa wybrane pod wypływem impulsu, a następnie wyrwane z kontekstu tworzą zupełnie nowy sens. Zapraszamy do ich odkrycia.

5 września - 30 października 2021

Gdańsk,
Wstęp wolny

9 października - 11 grudnia 2021, godz. 12:00

Gdynia,
Wstęp wolny
Oliwia sama o sobie mówi:
"Długo nie umiałam umieścić się w żadnej konkretnej kategorii, opowiedzieć o sobie tylko w kilku słowach, bo po prostu nie do końca wiedziałam kim jestem i kim mogę być. Dziś jako świeża dwudziestolatka orientuje się w tym znacznie lepiej. Na co dzień studiuje na wydziale architektury, ale poza uczelnią działam w wielu innych dziedzinach, które udało mi się zakotwiczyć jako stały "punkt programu". Uwielbiam obserwować proces, postęp, wciąż czują się nie pełnie, wciąż chcąc znaczyć coś więcej. Zupełnie przeciwnie do tego co robię - wycinki, czyli krótkie sentencje, lub jak niektórzy nazywają - poezje z papieru, to dzieło przypadku i jak zawsze powtarzam, mojej podświadomości. Wybieram wyjątkowo podobające mi się słowo, które w zestawieniu z innym, tak samo upatrzonym, tworzy coś, co czuje, a co zupełnie nie przypomina ich pierwotnego przeznaczenia."

Wystawę będzie można oglądać do 16 września.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W piwnicy którego ze słynnych gdańskich budynków Jan Heweliusz składował produkowane przez siebie piwo?