Wiadomości

Tłumy na pokazach lotniczych Aerobaltic Gdynia

Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia: pokazy Aerobaltic odwołane

Lotos Gdynia Aerobaltic 17.08.2019

Za nami dwa z czterech tegorocznych pokazów lotniczych Lotos Gdynia Aerobaltic 2019. Impreza rozpoczęła się w piątkowy wieczór na plaży miejskiej, a dziś (17.08.2019) widowiskowe akrobacje lotników podziwialiśmy na lotnisku w Kosakowie . Pokazy cieszą się ogromnym zainteresowaniem, dlatego osoby, które na teren lotniska wybrały się samochodem musiały uzbroić się w cierpliwość, bo na dojazdach tworzyły się gigantyczne zatory. Niektórzy w korkach stracili kilkadziesiąt minut.Wydarzenie zapowiadaliśmy w oddzielnym artykule oraz w kalendarzu imprez.

Sobota 17.08.2019 około godz. 11. Kompletny paraliż północnej Gdyni. Niektórzy na dojazd na lotnisko stracili kilkadziesiąt minut. Na niedzielny pokaz warto wybrać się komunikacją miejską.
Sobota 17.08.2019 około godz. 11. Kompletny paraliż północnej Gdyni. Niektórzy na dojazd na lotnisko stracili kilkadziesiąt minut. Na niedzielny pokaz warto wybrać się komunikacją miejską. fot. czytelnik portalu Trojmiasto.pl
Lotos Gdynia Aerobaltic to wielkie święto wszystkich fanów lotnictwa i nie tylko. To impreza, która rokrocznie elektryzuje tysiące osób. Zeszłoroczną edycję odwiedziło ponad 300 tys. widzów. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku padnie nowy rekord frekwencji.

Każdy dzień składa się z wielogodzinnego programu wypełnionego popisowymi numerami najlepszych pilotów akrobacyjnych na świecie. Aerobaltic to jednak nie tylko show na niebie, ale także wystawy samolotów i innych statków powietrznych, możliwość "dotknięcia" wyjątkowych maszyn i porozmawiania z pilotami oraz wiele atrakcji przygotowanych z myślą o najmłodszych. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Pokazy lotnicze w dzień i nocąTradycyjnie, pokazy lotnicze zostały podzielone na dzienne i nocne. Trzydniowe wydarzenie rozpoczęło się w piątkowy wieczór (16.08.2019) akrobacjami wykonywanymi nad plażą miejską, a dziś lotnicy zaprezentowali swoje nietuzinkowe umiejętności w gdyńskim porcie lotniczym.

To nie koniec emocji, bo czeka nas powtórka z rozrywki. Jeszcze dziś wieczorem impreza ponownie zagości w centrum Gdyni i powtórzy piątkowy program, a jutro wróci na lotnisko.

Nocne pokazy lotnicze 16.08.2019

Wyścig samolotu z samochodemW sobotę lotniskowe emocje rozpoczęły się punktualnie o godz. 10. Siedmiogodzinny program wypełniony był emocjonującymi pokazami. Chyba najbardziej oczekiwaną przez odwiedzających grupą było Royal Saudi Hawks. Dla Saudyjczyków był to pierwszy, a zarazem ostatni tegoroczny pokaz na Starym Kontynencie. I nie zawiedli.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz bardzo głośnego myśliwca SU-27, należącego do Sił Powietrznych Ukrainy. Ponadto na niebie brylowali Żelazny Aerobatic Team, 3AT3 Formation Flying Team, Jurgis Kairys w samolocie SU-31 czy Firebirds.

Gratką sobotniego programu imprezy był wyścig samolotu z... samochodem. W szranki stanęli pilot TS-11 Iskry Tadeusz Zaworski i kierowca rajdowy Kajetan Kajetanowicz w fotelu Lamborghini Huracan.

Siły powietrzne z całego świata na wyciągniecie rękiLotos Gdynia Aerobaltic to - oprócz pokazów powietrznych - także możliwość zobaczenia, a czasem również zwiedzenia tych niesamowitych maszyn. Wśród statków powietrznych, które można było obejrzeć z bliska były m.in. SU-27, SU-24, IŁ-76 (wszystkie z Ukraińskich Sił Powietrznych), Hercules C-130 (Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych), Saab 105 i Cessna Citation (historyczne Szwedzkie Siły Powietrzne), a także MI-2, SU-22, MI-24D Hind czy W-3 Warm Anakonda.

Z każdą godziną teren portu lotniczego wypełniał się dziś coraz szczelniej. Sobotni pokaz do tej pory mogło obejrzeć już nawet kilkadziesiąt tysięcy widzów a wśród nich setki spotterów z całej Polski, dla których taka impreza to wielkie święto i okazja do "ustrzelenia" wyjątkowych zdjęć.

Pokazy lotnicze potrwają do niedzieliPrzypomnijmy, wieczorne pokazy (17.08.2019) nad plażą miejską w Gdyni rozpoczną się o godz. 19:30, a zakończą około godz. 22:30 (wstęp wolny). Trzydniowe wydarzenie zwieńczy niedzielny pokaz nad lotniskiem (18.08.2019), który rozpocznie się o godz. 10, a zakończy o godz. 17 (bilety w cenie od 25 zł, parking to koszt 10 zł).

Setki samochodów, które w sobotnie przedpołudnie kierowały się na lotniskowe parkingi, dosłownie sparaliżowały północną Gdynię. Zalecamy, aby osoby, które planują odwiedzić jutrzejszy pokaz, wybrały się do Kosakowa komunikacją miejską.

05

sierpnia

Kino Letnie w Orłowie - 10.... Gdynia, Scena Letnia w Orłowie

05

sierpnia

Jarmark św. Dominika 2020 Gdańsk, Targ Węglowy

Rozrywka

Znikająca wystawa trwała pięć minut
Znikająca wystawa trwała pięć minut

Kulinaria

Ranking: najlepsze bistra w Trójmieście
Ranking: najlepsze bistra w Trójmieście
Do restauracji z pupilem. Lokale przyjazne zwierzętom
Lokale przyjazne zwierzakom

Sprawdź się

Do czego wykorzystywano w XI wieku wieżę dobecnego Muzeum Archeologicznego w Gdańsku?