stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Tkaczka chmur spektakl + premiera książki i spotkanie z autorką

W ramach letniego cyklu teatralnego Trawnik przed Plamą", zapraszamy na spektakl Tkaczka Chmur" Katarzyny Jackowskiej - Enemuo. Spektakl będzie połączony z premierą książki "Tkaczka Chmur" Katarzyny Jackowskiej - Enemuo z ilustracjami Marianny Sztymy.

Tkaczka Chmur" to opowieść o miłości i odwadze. To baśń o przygodach pewnego rodzeństwa, o ich przywiązaniu do siebie, o trzech Zorzach, które plotą ludzkie losy, o złym czarowniku strzegącym złotego jabłka. To także opowieść o ludzkich emocjach, o sprawach bardzo poważnych ale dla najmłodszych, w której niemożliwe staje się możliwe.

W spektaklu poprzez wspólną zabawę, śpiewanie i tańce towarzyszymy bohaterom w ich magicznej, pełnej cudów podróży przez świat, tak więc zmienia się on w przygodę dla każdego z uczestników.
Scenariusz, opowieść, muzyka:

Przed spektaklem zapraszamy na rozmowę z Autorką. Po spektaklu będzie można nabyć książkę "Tkaczka Chmur" z przepięknymi ilustracjami Marianny Sztymy. Baśń ukaże się w lipcu nakładem Wydawnictwa ALBUS.

Katarzyna Jackowska-Enemuo
ur. w 1978 r.
Antropolożka kultury, muzykantka, opowiadaczka historii, wędrownica i mama. Od ponad dwudziestu lat zajmuje się w praktyce kulturą tradycyjną, muzyką dawną i etniczną, a także sztuką opowiadania w jej różnych wymiarach artystycznym i społecznym.
Prowadzi warsztaty, występuje na festiwalach i w opłotkach. Z zespołem Jazgodki wykonuje swoją autorską muzykę, a także szeroko rozumianą muzykę tradycyjną. Z "Projektem Migawki" tworzy opowieści i spektakle w dwóch równoważnych językach polskich: fonicznym i
migowym. Członkini kolektywu Instytut Dobrej Śmierci. Autorka cyklu audycji i podcastów dla Polskiego Radia (RCKL) pt:. "Między Światem
a Zaświatem". Autorka projektu "Nieuchronne" stanowiącego twórczą odpowiedź na śmierć dziecka. W 2019 roku nagle straciła jedenastoletnią córkę, Naomi. Mierząc się z żałobą stworzyła projekt "Nieuchronne", na który składają się piosenki i baśń "Tkaczka Chmur".

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Skąd bierze się nazwa Dworów Artusa, znajdujących się w różnych miastach Polski (m.in. Gdańsk, Toruń, Łódź)?