stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Tkactwo artystyczne - warsztaty

Zapraszamy na unikalny, praktyczny kurs artystycznego tkactwa. Jeśli masz pomysł na swoją własną tkaninę, z której potem stworzysz np. torebkę, szal albo oryginalną ozdobę wnętrza - to jest kurs dla Ciebie.

2 - 13 sierpnia 2021, godz. 10:00 - 15:00

Wstęp wolny

w każdy czwartek (od 09.09 do 07.10.2021), godz. 17:00 - 20:00

Wstęp wolny
Cztery wrześniowe popołudnia w kameralnej grupie, ze znakomitą prowadzącą i gwarancją, że poznasz wszystkie tajemnice tkactwa, podstawowe techniki (m.in. płótno, kilim, gobelin), nauczysz się pracy z nietypowymi materiałami takimi jak trawy, patyki, papier, ścinki tkanin.

Przynieś ze sobą trochę własnych materiałów, które wykorzystasz w tworzeniu, dzięki temu Twoja praca będzie "bardziej Twoja". My zapewniamy krosna i kolorową przędzę.

Prowadząca
Grażyna Jackowska, doświadczona rękodzielniczka, miłośniczka tradycji ludowej, z długoletnią praktyką w pracy pedagogicznej z amatorami i profesjonalistami. Praktykę rękodzielniczą zdobywała na licznych kursach - tkactwa, czerpania papieru, malowania na jedwabiu, plecionkarstwa, w Polsce i zagranicą.
Współpracowała i pracowała z dziesiątkami artystów i instytucji kultury, m.in. z artystą plastykiem Łukaszem Rogińskim, Fundacją Sprawni Inaczej, Muzeum Etnograficznym we Wdzydzach Kiszewskich i Klukach, Scholą Teatru Węgajty, WTZ Tratwa, Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Zapisy pod adresem: pracownia@wspolnotagdanska.pl

 

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Relikty Zamku Krzyżackiego w Gdańsku można oglądać w...?