Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Tierra de Luz – Trzy kobiety Lorki (2 opinie)

kasy:
58 557-42-47
data premiery:
8 grudnia 2008
10.0 2 oceny 1 10
Inspirowany twórczością hiszpańskiego poety Frederico Garcii Lorki spektakl “Tierra de Luz” to potrójny obraz, gdzie postać kobieca pojawia się jako uwięziony i okaleczony duch/anioł, który wpada w ziemski rytm życia i szuka w nim miejsca dla siebie, by wreszcie znaleźć je kosztem swoich skrzydeł i pozaziemskich możliwości. Każdej części obrazu odpowiada wiersz Lorki, który jest podstawą kreacji aktorskiej i inspiracją dla muzyki.

Spektakl taneczny łączący nieograniczone możliwości ruchowe tańca współczesnego i ekspresję flamenco.
Grany na żywo akompaniament gitary i wiolonczeli podejmuje tradycyjne motywy muzyki flamenco w nowej formie.

Sylwetki artystów:
Maria Miotk – tancerka, magister filozofii i studentka kulturoznawstwa UG. Od 2005 roku tańczy w spektaklach choreografów Teatru Okazjonalnego, w marcu 2008 roku debiutowała jako choreograf w spektaklu: "Panna młoda rozebrana przez swych kawalerów, jednak... ". Od trzech lat współpracuje jako instruktor flamenco i techniki tańca ze szkołą La Pasion i Centrum Aktywności Seniora oraz pedagog tańca współczesnego z gdyńską YMCA. Brała udział w wielu projektach (Heart of Ireland, Cool - Tour, Fabryka Papieru, koncert Tanto Flamenco) i warsztatach w kraju i za granicą, między innymi u Alicii Marquez, Miguela Vargasa, Teo Barei, Thierrego Vergera, Slavy Krichmarieva i Marcela Leemana.

[foto1]

Karolina Rec – wiolonczelistka, wokalistka, magister psychologii, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Pracę dyplomową poświęciła flamenco i piętnu jakie odcisnęło na muzykę kompozytorów klasycznych. W dziedzinie gry flamenco na wiolonczeli jest bezdyskusyjnie pionierem, współtworzy zespół Por Amor del Arte. Na swoim koncie ma współpracę z takimi orkiestrami i zespołami jak: Filharmonia Warmińsko – Mazurska w Olsztynie, orkiestra kameralna Sinfonietta Nordica czy Camerata Baltica; oraz grupami spoza nurtu muzyki klasycznej (Von Zeit, Ścianka – płyta Kings of Caramel). Swoją twórczość prezentowała w wielu miastach Polski i za granicą np. na festiwalu młodych orkiestr w Creon. Obecnie pracuje jako wokalistka w Polskim Chórze Kameralnym Schola Cantorum Gedanensis.

Wojciech Szulc – gitarzysta od wielu lat zajmujący się muzyką flamenco. Swoją pasję doskonalił u mistrzów w Polsce i Hiszpani a obecnie jest najlepszym gitarzystą flamenco na Pomorzu. Na co dzień współpracuje z trójmiejskimi szkołami flamenco: Gato Verde i La Pasion. Ma na swoim koncie wiele koncertów solowych oraz we współpracy ze śpiewakami flamenco.

Choregorafia i wykonanie: Maria Miotk
Muzyka: Karolina Rec, Wojciech Szulc
Scenografia: Marek Elsner
Kostiumy: Karolina Gruszka, Helena Lewandowska
Reżyseria świateł: Grzegorz Ruta

Spektakl powstał dzięki wsparciu Marszałka Województwa Pomorskiego.

Recenzja Trojmiasto.pl

Pierwsze śliwki robaczywki - po premierze "Tierra de Luz" Marii Miotk Pierwsze śliwki robaczywki - po premierze "Tierra de Luz" Marii Miotk

Pierwsze śliwki robaczywki - po premierze "Tierra de Luz" Marii Miotk (17 opinii)

Maria Miotk na niewielkiej sali Teatru w blokowisku zaprezentowała swoje solowe przedstawienie -...

10 grudnia 2008

Opinie (2)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery

 • Fałsz Fałsz
  bilety 25 - 40
  Kup bilet

  terminy: 26 sierpnia, 27 sierpnia, 28 sierpnia,

  premiera: 29 sierpnia 2020

  wystawia: Teatr Atelier

 • Fidelio Fidelio

  terminy: 3 października, 4 października, 24 października, 25 października

  premiera: 3 października 2020

 • Koncert Sylwestrowy 2020 Koncert Sylwestrowy 2020
  bilety 60 - 280
  Kup bilet

  terminy: 31 grudnia, 2 stycznia, 3 stycznia,

  premiera: 31 grudnia 2020

  wystawia: Teatr Muzyczny