• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna impreza artysty
The Toy Dolls
PATRONAT

The best of Przemek Dyakowski &Take It Easy | Port Gdynia od 100 lat nadaje rytm (1 opinia)

29 lutego zapraszamy do Sali koncertowej Portu Gdynia (ul. Rotterdamska 9) na wydarzenie w ramach "Port Gdynia od 100 lat nadaje rytm" - koncert promujący nową płytę Przemka Dyakowskiego & Take It Easy. Wstęp od godziny 18:00, rozpoczęcie - 19:00. Bilety w cenie 65 zł już dostępne w przedsprzedaży. Nie przegapcie tego wyjątkowego wieczoru z muzyką na żywo!

Wydarzenie odbędzie się z okazji premiery najnowszego albumu supergrupy: "THE BEST OF Przemek Dyakowski & Take it Easy / PORT GDYNIA od 100 lat nadaje rytm" - zawiera ona wybrane utwory z sześciu płyt dotychczas wydanych przez zespół Przemek Dyakowski i Take It Easy. Producent płyty, Allegro Records, oddaje w ręce słuchaczy album, który opowiada ponadstuletnią historię fascynującej muzycznej podróży, zanurzonej w kulturze i dźwiękach Portu Gdynia, a my pragniemy umożliwić wszystkim zainteresowanym odsłuchanie tej jedynych w swoich rodzaju kompozycji na żywo.

jazz - koncerty w Trójmieście


Uwaga: liczba biletów na ten magiczny wieczór jest ściśle ograniczona!

Utwory z nadchodzącej płyty - usłyszymy je na żywo w Porcie Gdynia: "Don't Get Around Much Anymore", "Ach, To Był Szał", "Nie Bądź Taki Szybki Bill", "Take It Easy, Man", "Tres Palabras", "Szeptem", "Żurawi Klucz", "Sophisticated Lady", "Gdy Mi Ciebie Zabraknie", "I Kiss Your Hand, Madame", "Jeszcze w Zielone Gramy", "Route 66".

Przemek Dyakowski (ur. 1 czerwca 1935 roku w Krakowie) - weteran polskiego jazzu, saksofonista, muzyk, kompozytor jazzowy, animator kultury i jazzu, a także dziennikarz muzyczny, propagator jazzu w Trójmieście i współtwórca klubu Ucho w Gdyni - mieście, w którym mieszka od 1964 roku.

Artystycznie ukształtował go Kraków lat 50. i 60. W jego życiu jak w lustrze odbija się polskie życie kulturalne ostatnich kilku dekad. Przyjaźnił się z Piotrem Skrzyneckim, Wiesławem Dymnym i Zygmuntem Koniecznym z Piwnicy pod Baranami. To on odkrył talent Ewy Demarczyk.

Za swój największy sukces uważa wieloletnią grę w zespole Swing Old Stars legendarnego Jerzego Dudusia Matuszkiewicza wraz z Wojtkiem Karolakiem, Andrzejem Dąbrowskim i Januszem Kozłowskim

TAKE IT EASY - grupa muzyczna tworzona przez Przemka Dyakowskiego oraz młodych, wybitnie utalentowanych trójmiejskich jazzmanów. Wykonują kompozycje w stylistyce swingu, a na scenie tworzą niepowtarzalną atmosferę pełną ciepła i humoru w akompaniamencie dobrej muzyki.

Skład zespołu: Przemek Dyakowski (saksofon tenorowy), Joanna Knitter (wokal), Artur Jurek (fortepian), Dominik Bukowski (wibrafon), Wojciech Staroniewicz (saksofon), Darek Herbasz (saksofon), Janusz "Macek" Mackiewicz (kontrabas), Maksymilian Kreft (perkusja).

Zespół występował na wielu festiwalach, m.in. na: Gdańskich Nocach Jazzowych, Sopot Molo Jazz Festival, Skok Jazz Sopot, Komeda Jazz Festiwal w Słupsku, Złotej Tarce w Iławie, Jazz w Lesie w Sulęczynie, Zakopiańskiej Wiośnie Jazzowej oraz wielu więcej. Take it Easy supportował także Roda Stewarta na koncercie w Stoczni Gdańskiej oraz grał na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

DYSKOGRAFIA:
Take it Easy: THE BEST OF Przemek Dyakowski & Take it Easy / PORT GDYNIA od 100 lat nadaje rytm (2024)
Take it Easy VI: Ludmiła (2023)
Take It Easy V: Ach, to był szał (2020)
Take It Easy IV: Swing! Live in Radio Gdansk (2016)
Take It Easy III (2012)
Take It Easy II (2010)
Take It Easy (2005) - nagrana w sopockim Kawiaretonie; dołączony do numeru miesięcznika "Jazz Forum"

Opinie (1)

  • Będziemy!!!

    Bilety kupione, nie możemy się doczekać.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Cykl "Gdańsk według..." doczekał się 5 zeszytów. Komu, jak dotąd, nie poświęcono książki w tym cyklu?