Impreza już się odbyła
PATRONAT

The Royal Moscow Ballet - Jezioro Łabędzie (1 opinia)

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

"Jeziora łabędziego" w wykonaniu The Royal Moscow Ballet nigdy dość! Dla wszystkich miłośników jednego z najlepszych zespołów baletowych na świecie mamy dobrą wiadomość: ponadczasowy spektakl będzie można zobaczyć w Polsce po raz kolejny. W Gdyni "Jezioro Łabędzie" zobaczymy 9 listopada!

Relacja z imprezy

The Royal Moscow Ballet przyjedzie do Polski po raz trzeci! Zeszłoroczna trasa była znacznie dłuższa niż poprzednia i cieszyła się niebywałym zainteresowaniem. Dość powiedzieć, że "Jezioro łabędzie" wystawiane w Polsce, popularnością dorównuje największym gwiazdom światowych scen! Ponadczasową historię o Zygfrydzie i Odetcie obejrzało ponad 18 tysięcy osób.- Wobec tak oszałamiającej kariery The Royal Moscow Ballet w Polsce, nie mogliśmy przejść obojętnie. Jesteśmy pewni, że kolejne przedstawienia w przyszłym roku będą się cieszyły nie mniejszą popularnością. Na życzenie wielu osób z północno-wschodniej Polski udało nam się zakontraktować spektakl w sercu Mazur - Ostródzie - mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która będzie organizatorem tournée The Royal Moscow Ballet po Polsce.

"Jezioro łabędzie" to klasyczny balet w czterech aktach. Muzykę skomponował Piotr Czajkowski, z kolei libretto napisali: Władimir Biegiczew i Wasilij Gelcer. Autorami choreografii, która okazała się być przebojem po dziś dzień są Marius Petipa i Lew Iwanow. Prapremiera legendarnego "Jeziora łabędziego" odbyła się w moskiewskim Teatrze Bolszoj 4 marca 1877 roku.

The Royal Moscow Ballet to jeden z najlepszych rosyjskich baletów klasycznych. Wielu jego tancerzy ukończyło prestiżowe szkoły baletowe w Rosji, niektórzy tańczyli nawet w osławionym Teatrze Bolszoj. Dzisiaj zespołem kieruje Anatoly Emelianov - dyrektor generalny i choreograf, a także rycerz Orderu Diagilewa, oznaczony "Za wkład dla kultury rosyjskiej". W repertuarze zespołu znajdują się najważniejsze przedstawienia klasyczne: "Jezioro łabędzie", "Dziadek do orzechów""Don Kichot", "Kopciuszek", "Śpiąca Królewna", "Giselle", "Królewna Śnieżka" czy "Romeo i Julia", a także choreografie współczesne. Wszędzie, gdzie The Royal Moscow Ballet występuje, a objeżdża ze swymi spektaklami cały świat, zbiera zasłużone brawa.

"Jezioro łabędzie" jest najważniejszym przedstawieniem w katalogu moskiewskich tancerzy, nic więc dziwnego, że sceniczną choreografię opanowali do perfekcji. Polska publiczność doceniając ich profesjonalizm, szczerze pokochała mistrzów tańca klasycznego.

- Historia opowiada o miłości pomiędzy Odettą, a Zygfrydem. Nie brakuje w niej czarnego charakteru, wzruszeń i zwrotów akcji. To trzeba zobaczyć! Dzięki swojej uniwersalności i pięknu "Jezioro łabędzie" od lat jest najchętniej oglądanym widowiskiem na świecie. Sztuka została adaptowana i opisywana w nowoczesnych formach artystycznych. Temat spektaklu pojawia się także w wielu filmach, np.: "Jak być kochaną", "Księżniczka Tutu", "Pożegnalny walc", "Nigdy nie mów żegnaj", "Anna Karenina", a nawet w "Harrym Potterze" - dodaje Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM.

Przeczytaj także

Opinie (1) 8 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Czy gdyński Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port to pierwszy w historii taki festiwal w Polsce?