• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

The Royal Moscow Ballet - Jezioro Łabędzie (4 opinie)

Po ubiegłorocznym sukcesie spektakl "Jezioro Łabędzie" w wykonaniu The Royal Moscow Ballet powraca do Polski. Miłosna historia Odetty i Zygfryda będzie zaprezentowana w ośmiu miastach, w tym w Gdyni. Promotorem polskiej trasy jest agencja Prestige MJM.

Relacja z imprezy

paź 25

środa, godz. 18:00

Gdańsk,
bilety 30 zł
Kup bilet
lut'24 4

niedziela, godz. 19:30

bilety 150 - 170 zł
Kup bilet
Listopadowa polska trasa The Royal Moscow Ballet zakończyła się sukcesem frekwencyjnym, dlatego klasyczny spektakl "Jezioro Łabędzie" będzie można zobaczyć ponownie, i to aż w ośmiu miastach. Do tego areny, w jakich wystąpią mistrzowie baletu, są naprawdę prestiżowe, jak na przykład nowoczesne Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki w Toruniu, ICE Kraków Congress Centre, czy łódzki Klub Wytwórnia.

The Royal Moscow Ballet to jeden z najlepszych rosyjskich baletów klasycznych w Rosji, wywodzący się z osławionego Teatru Bolszoj, którego początki datują się na drugą połowę XVIII wieku. Dzisiaj zespołem kieruje Anatoly Emelianov - dyrektor generalny i choreograf, a także rycerz Orderu Diagilewa, oznaczony "Za wkład do kultury rosyjskiej". Mogliśmy go zobaczyć w niedawnym tournée po Polsce z "Jeziorem Łabędzim" w roli błazna. Kunszt sztuki baletowej, jaki prezentuje Emelianov jest niezwykły. Rozległą wiedzę na temat technik baletu przekazuje swojemu zespołowi, dzięki czemu jest on zaliczany do najlepszych formacji baletowych na świecie. W swoim repertuarze ma takie klasyki, jak: "Dziadek do orzechów", "Don Kichot", "Kopciuszek", "Śpiąca Królewna", "Giselle", "Królewna Śnieżka", czy "Romeo i Julia", a także choreografie współczesne. Wszędzie, gdzie The Royal Moscow Ballet występuje, a objeżdża ze swymi spektaklami cały świat, zbiera zasłużone brawa.

Moskiewski balet prezentujący "Jezioro Łabędzie" to nie tylko przepiękna choreografia, ale także muzyka Piotra Czajkowskiego i osławiony temat tańca czterech baletnic trzymających się za ręce w charakterystycznym układzie kroczków. Dodać do tego należy piękne stroje, bogato zdobione cekinami i haftami oraz akcesoria, które w porządku utrzymują same baletnice. Nie jest łatwo podołać ciężkim treningom wymagającego choreografa, jakim jest Anatoly Emelianov, dlatego do The Royal Moscow Ballet trafiają wyłącznie najlepsi tancerze, wywodzący się z najbardziej renomowanych szkół baletowych w Rosji. Są tu absolwenci tak prestiżowych uczelni, jak m.in. Akademia Baletu Rosyjskiego im. Agrippiny Waganowej w Sankt Petersburgu, czy Moskiewska Państwowa Akademia Choreografii, znana jako Akademia Baletu Bolszoj.

Uwaga! Godziny rozpoczęcia i zakończenia mogą ulec zmianie. Prosimy na bieżąco obserwować stronę prestigemjm.com oraz profil na FB.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  129-249 zł
Wejściówki na wydarzenie dostępne na stronie: www.bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl oraz w salonach sieci Empik w całym kraju.

Opinie (4) 3 zablokowane

 • hala na operę....?

  PO raz kolejny ten sam cyrk...czy naprawdę nie ma innych miejsc???!!!!

  • 4 3

 • lubię gimnastykę

  ale prócz ładnych strojów to filmik nie zachwyca

  • 1 5

 • Nie "osławionego" a "sławnego"!

  "wywodzący się z osławionego Teatru Bolszoj" - ludzie, kogo wy tam zatrudniacie? Osławionego? A słowników tam nie macie?! Wstyd!!!

  • 2 0

 • nie jestem jakimś znawcą ale...

  byłem chyba po raz 8-na balecie (niestety jak na razie tylko w PL więc nie mam doświadczeń z najwyższa półką) więc mam jakieś porównanie:
  - hala na takie wydarzenie porażka
  - komicznie długo trwa zmiana scenografii pomiędzy poszczególnymi scenami w akcie
  - operator od muzyki spóźniał się w II części spektaklu notorycznie
  - krzesełka na płycie głównej nieporozumienie - od razu do jakiegoś fizjo można iść po spektaklu
  - ludzie ubrać się nie potrafią, jak zwykle nie mają w domu koszuli, trzeba ogólnopolski program koszula+ uruchomić
  - sam teatr RMB szału nie robi, albo się nie przyłożyli - jak w pierwszych scenach widzę brak synchronizacji ruchów pomiędzy tańczącymi to znaczy, że nie jest najlepiej. Albo każda z panienek ręce w czasie tańca podnoszą na różne wysokości - i ja to widzę...laik...
  - plusy dla solistów - zwłaszcza czarnego Puchacza, Zygfryd też nie najgorszy, baleriny nie porwały

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Które muzeum w Trójmieście posiada taras z widokiem na Zatokę Gdańską?