stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

The Beach - Gabriel Buttigiega

Zdominowane przez zapadające w pamięć przedstawienia postaci ludzkich, prace Gabriela Buttigiega wyróżniają się charakterystycznymi, gwałtownymi pociągnięciami farby na płótnie. Artysta ukazuje w ten sposób nagłe erupcje emocji pochłaniających relacje międzyludzkie. Za jego artystycznym popędem kryje się fascynacja seksem, śmiercią i przemijaniem wszechrzeczy. Plaża to znany motyw w twórczości Buttigiega.

3 czerwca - 11 września 2020

Gdańsk, online
Wstęp wolny
lip 7

wtorek, godz. 13:00

Wstęp wolny
Odnosi się do miejsca, w którym można oderwać się od napięć dnia codziennego; miejsca, które pozwala czuć się komfortowo i wyrażać siebie bez zahamowań. "The Beach" ma być ewaluacją współczesności, przypomnieniem społeczeństwu o "niezmiennych ludzkich potrzebach". Ta prawda nie jest czymś, co należy narzucić widzowi, ale czymś, co należy razem z nim odkryć.

wystawa czynna: 8 października - 24 października 2019
wernisaż: 8 października 2019, godz. 18:00
miejsce: Zbrojownia Sztuki, Galeria Kultura Ma Wiele Twarzy

Kuratorem wystawy "The Beach" jest prof. Vince Briffa.
Projekt jest wspierany przez Arts Council Malta - Malta Arts Fund.
---
Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Gdańska
Patronat medialny: Trojmiasto.pl, TVP3 Gdańsk, Gazeta Wyborcza. Trójmiasto, Co jest grane 24, Radio Gdańsk, Prestiż Trójmiasto, Pitu Pitu

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jak nazywał się zorganizowany w 1984 roku przegląd filmowy organizowany przez klub Żak, podczas którego zaistniał dziś znany reżyser Krzysztof Krauze?