stat
PATRONAT

The 3 Tenors & Soprano - ZMIANA TERMINU

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Po sukcesie jesiennych koncertów "The 3 Tenors & Soprano", postanowiliśmy powtórzyć ten piękny koncert, który w 2018 r. cieszył się tak ogromnym zainteresowaniem. Tym razem, podczas europejskiej trasy, artyści Opera da Camera di Roma zawitają w klimatycznych przestrzeniach kościołów i katedr. Wczesną wiosną 2019 roku, ocieplimy te miejsca sycylijskim słońcem, gorącym temperamentem włoskich artystów i żarem emocji, których pełne są włoskie arie operowe.

wrz 26

sobota, godz. 20:00

bilety 75 - 120 zł
Kup bilet
Z przyczyn niezależnych od organizatora termin koncertu ulega przesunięciu na 13 kwietnia 2019 r. Bilety zachowują ważność.Wszystko to niesie bowiem ze sobą wyjątkowy koncert " The 3 Tenors & Soprano ", w którym wystąpią trzej utalentowani włoscy tenorzy oraz sopran, obdarzeni wyjątkową barwą głosu, gorącym, włoskim temperamentem i pogodą ducha. Emilia Diakopoulou, Adriano Gentili, Pierluigi Paulucci i Emanuel Bussaglia na co dzień występują w rzymskich teatrach i operach, goszcząc niejednokrotnie na deskach wielu europejskich oper.

Wspólnie z muzykami włoskiej opery kameralnej (Opera da Camera di Roma), tenorzy i sopranistka, przeniosą publiczność w świat najsłynniejszych włoskich melodii. Program wypełnią bowiem znane i uwielbiane przez publiczność arie operowe z takich oper jak "Tosca", "Traviata, "Rigoletto" czy "Turandot", niepowtarzalne i ujmujące za serce pieśni neapolitańskie: "O Sole Mio", "Mamma", "Torna A Surriento" i wreszcie pełne emocji melodie włoskiej muzyki filmowej. Nie zabraknie również wykonania "Czterech Pór Roku" wybitnego włoskiego kompozytora Antonio Vivaldiego. Ze względu na to, że koncerty odbędą się w okresie Wielkiego Postu, wykonamy dla Państwa także fragment "Pasji wg Św. Jana" Bacha. Wieczór z włoskim akcentem na długo pozostawi ciepło w sercach słuchaczy! Koncerty są częścią europejskiej trasy, w ramach której artyści odwiedzą między innymi Polskę, Niemcy i Czechy.

W koncercie wystąpią:
Emilia Diakopoulou
- urodzona w Atenach. Ukończyła studia operowe w Konserwatorium Giuseppe Verdiego w Mediolanie oraz wokalistykę we florenckim Conservatorio Luigi Cherubini. Występuje jako solistka głównie na scenach włoskich prezentując szeroki repertuar od romantycznego po współczesny, między innymi; Tosca, Manon Lescaut, Amelia ("Bal maskowy"), Leonora ("Moc przeznaczenia"), Desdemona ("Otello"). Stypendystka amerykańskiej Agnes Varis Foundation. Współpracowała między innymi z Metropolitan Opera w Nowym Jorku oraz Słowackim Teatrem Narodowym w Bratysławie u boku Petera Dvorsky'ego.

Adriano Gentili - urodzony w Lacjum. Ukończył śpiew liryczny w Akademii Muzycznej Św. Cecylii w Rzymie. Po wygranych w konkursach "IBLA Grand Prize" (2009) oraz "Primo Palcoscenico" (2010), zadebiutował w roli hrabiego Almavivy w "Cyruliku sewilskim". Jego kolejne role to: Fernando ("Così fan tutte"), Don Ottavio ("Don Giovanni"), Arlecchino ("Pagliacci"), Alfredo ("Traviata"), Rodolfo ("Cyganeria"), Książę Mantui ("Rigoletto") w Teatrze Valle w Rzymie. Zajmuje się także muzyką współczesną, zinterpretował rolę Perdu w operze "Shardana" E. Porrina w auli Akademii Muzycznej Św. Cecylii w Rzymie. W operze "Il Ritmo e il respiro" A. Taggeo po raz pierwszy w historii wystąpił jako jedyny tenor solista.

Pierluigi Paulucci - urodzony w Rzymie. Ukończył śpiew liryczny w Akademii Muzycznej Św. Cecylii w Rzymie. Jego najważniejsze role: Gastone i Alfredo ("Traviata"), Książę Yamadori ("Madame Butterfly"), Posłaniec ("Aida"), Maese Pedro ("El retablo de maese Pedro"), Alexander Nevskij Siergieja Prokofiewa, Latający Holender Wagnera.

Emanuel Bussaglia - urodzony w Rzymie. Wykształcenie muzyczne zdobywał między innymi pod kierownictwem Danieli Ciliberti i Otello Feliciego w rzymskiej Scuola Ludovico da Vittoria. Jego najważniejsze role: Kalaf ("Turandot"), Arlecchino ("Pagliacci"), Alfredo ("Traviata"), Ismaele ("Nabucco"), Mario Cavaradossi ("Tosca").

Opera da Camera di Roma

Produkcja: Francesco Colonelli

Program koncertu:
"Lato" - "Cztery pory roku" A. Vivaldi
"Il lamento di federico" z opery "L'arlesiana" F. Cilea
"Una furtiva lagrima" z opery "L'elisir d'amore" G. Donizetti
"La donna è mobile" z opery "Rigoletto" G. Verdi
"E lucevan le stele" z opery "Tosca" G.Puccini
"Nessun dorma" z opery "Turandot" G. Puccini
"Wiosna" - "Cztery pory roku" A. Vivaldi
"Mattinata", pieśń neapolitańska R. Leoncavalo
"Torna e Sorrento", pieśń neapolitańska E. de Curtis
"O sole mio" - pieśń neapolitańska E. di Capua
"Adagio" T. Albinioni
"Mamma", pieśń neapolitańska C. Bixio
"Jesień" - "Cztery pory roku" A. Vivaldi
"Intermezzo" z opery "Cavalleria Rusticana" P. Mascagni
"Libiamo ne'lieti calici" z opery "Traviata" G. Verdi
"Vesti la giubba" z opery "Pagliacci" R. Leoncavalo
"Che gelida manina" z opery "La boheme" G. Puccini
"Zima" - "Cztery pory roku" A. Vivaldi
"Core n'grato" - pieśń neapolitańska S. Cardillo
"Casta Diva" Vincenzo Bellini
"Pasja wg. Św. Jana"- fragment, Jan Sebastian Bach

*Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie koncertu.

Opinie 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jaki autorski teatr tworzy znany trójmiejski performer Krzysztof "Leon" Dziemaszkiewicz?