• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Teresa Żywicka-Męcfeld - wystawa (1 opinia)

Zapraszamy na wystawę klimatycznych gobelinów oliwskiej artystki Teresy Żywickiej-Męcfeld. Prace artystki będzie można oglądać do 30 września w Galerii Sztuki Nowy Warzywniak w Oliwskim Ratuszu Kultury.

28 kwietnia - 5 czerwca 2022, godz. 10:00

Wstęp wolny

23 maja - 2 czerwca 2022, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny
Artystka urodziła się w Gdyni w 1937 roku. Od 1960 związana z Oliwą, gdzie mieszka i tworzy. Jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni-Orłowie. W latach 1957-1963 studiowała w gdańskiej PWSSP na Wydziale Malarstwa uzyskując dyplom w pracowniach: malarstwa sztalugowego prof. Juliusza Studnickiego oraz tkaniny artystycznej prof. Józefy Wnukowej. Specjalizuje się w dziedzinie tkactwa artystycznego. Jej twórczość przejawia się w ciszy i zachwycie nad Stworzeniem podczas cierpliwej pracy rąk wypełniających napiętą osnowę barwnym wątkiem. Od pierwszego podjęcia wełnianego wątku splata ze sobą łagodność i umiłowaną naturę wydobywając esencję tego, co dla niej najważniejsze poprzez motywy ptaków, roślin i morskich fal często pozwalając formie odbiec w obszary organicznej abstrakcji. Wrażliwość i szacunek dla koloru towarzyszą całemu cyklowi twórczemu artystki. Paleta barw i jej harmonijna tonacja wypływa bezpośrednio z natury. Nieodzowną częścią pracy artystki jest farbowanie przędzy w zestawy kolorystyczne inspirowane wielobarwnymi minerałami. W jej pracach odnajdziemy kolory agatu, malachitu czy bursztynu.

Prace Teresy Żywickiej-Męcfeld znajdują się w kolekcjach muzealnych (Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum Miasta Gdyni), w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie oraz w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą (Niemcy, Szwecja).

Opinie (1)

  • Gobeliny

    Miałem okazję oglądać pracę na żywo paniTeresy . Po prostu Mjstersztyk Cudowne.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

W 1996 roku na plaży koło mola w Orłowie zainaugurowała swoją działalność Scena Letnia w Orłowie. Jaki spektakl wstawiono jako pierwszy na tej scenie?