• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Teresa Godlewska - Spotkanie autorskie w Dworku Sierakowskich

Mamy zaszczyt i niewątpliwą przyjemność zaprosić na spotkanie z Teresą Godlewską, autorką książki "66 powodów do szczęścia".
Teresa Godlewska to osoba niezwykła, optymistka o niespożytej energii i ogromnym apetycie na życie, a jej życie to wręcz gotowy scenariusz na film.
---
"Była milionerką i bankrutką. Urodziła się jako szlachcianka, jako malutka dziewczynka bawiła się u stóp marszałka Piłsudskiego, drugą wojnę światową oglądała z okien apartamentu w Gdyni. Niespokojnym duchem była od zawsze. Tuż przed nadejściem epoki dzieci kwiatów ruszyła w świat, by odwiedzić sześćdziesiąt sześć krajów rozrzuconych po całym świecie.W libańskim Bejrucie omal nie trafia do haremu, w Jordanii pracowała w The American Cultural Center, w Sudanie na plantacji bawełny, a w Etiopii kawy. Opiekowała się dwudziestoma pudlami siostrzeńca cesarza Hajle Syllasje. Była zawodową modelką i podziwianą tancerką. W Iraku prawie wyszła za mąż za francuskiego arystokratę. Kiedy po czterdziestu ośmiu latach wróciła do Polski trafiła do schroniska dla bezdomnych w Warszawie. Ale to nie koniec tej niezwykłej historii, bo jak mawia jej bohaterka: Zawsze się jakoś otrząsnę i pójdę dalej."
[wydawca]
---
Zapraszamy na to wyjątkowe spotkanie do Dworku Sierakowskich 2.06.2024 na godz. 17:00.

Opinie

Sprawdź się

Tajemniczy artysta, nazywany "gdyńskim Banksym", którego serię rzeźb można było zobaczyć w różnych zakątkach Gdyni, ma ksywkę: