Wiadomości

stat

Terapeutyczna moc piękna. Obrazy ozdobiły gdyńską chemioterapię

Już po raz kolejny, w ramach akcji "Uzdrawiająca moc piękna", przyozdobiono fotografiami korytarze oddziału Chemioterapii Jednego Dnia Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni Redłowie. Autorką prac jest Kamila Kwidzińska - z zawodu architekt, z zamiłowania fotograf.Czy masz wśród bliskich osobę, która choruje bądź chorowała na raka?

tak

92%

nie

6%

nie wiem

2%
Akcja Anima to nieformalna grupa osób, które za cel postawiły sobie ideę pomagania oraz zmieniania świata na lepszy. To z ich inicjatywy postanowiono ozdobić fotografiami szpitalne korytarze, ponieważ, cytując słowa Eustachego Rylskiego: "piękno przywraca poczucie sensu".

W ramach trwającej akcji "Uzdrawiająca moc piękna" terapeutyczne, zjawiskowe fotografie wypełniają m.in. wnętrze Poradni Onkologicznej, hostelu dla pacjentów, a także oddziału Chemioterapii Jednego Dnia i Radioterapii Szpitala Morskiego im. PCK w Redłowie.

Autorką prezentowanych prac jest Kamila Kwidzińska - z zawodu architekt, z zamiłowania fotograf.

Choć na chwilę odrywają od trudnego czasu choroby- To piękny i wzruszający gest ze strony Akcji Anima i jej założycielki pani Anny Białek, która zaangażowała się w upiększenie naszych oddziałów onkologicznych - mówi Małgorzata Pisarewicz, rzecznik Szpitali Pomorskich. - Autorka prac - Kamila Kwidzińska - uchwyciła piękno nadmorskich krajobrazów i pomorskiej przyrody. Nasi pacjenci, przebywając w pomieszczeniach szpitalnych, ozdobionych pięknymi pracami, obserwują je i mogą oderwać się na chwilę myślami w trudnym czasie choroby - dodaje.
Kolejne prace ufundowane przez Akcję Anima, autorstwa Elwiry Kruszelnickiej, zdobią Oddział Chorób Wewnętrznych B w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni.

- A wiemy, że planowane są następne - mówi Pisarewicz. - Bardzo za to w imieniu naszych pacjentów i personelu dziękujemy.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (21)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

03

lutego

Tango Show Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

Rozrywka

Miłosne wyznanie i przeprosiny na billboardzie w Gdańsku
Miłosne wyznanie na billboardzie
To ta piosenka wybrzmiała na Długim Targu podczas wiecu
Pieśn-hymn żałoby na Długim Targu

Kulinaria

Jemy na mieście: Ram Ram Ji to smaczne klasyki z Indii
Jemy na mieście: indyjski bar Ram Ram Ji
Okiem dietetyka: budowanie dobrych nawyków
Okiem dietetyka: dobre nawyki

Planuj z nami tydzień

Planuj Tydzień: czas smutku i zadumy
Planuj Tydzień: czas smutku i zadumy