Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Tequila (1 opinia)

kasy:
58 301-13-28
8.0 2 oceny 1 10
Monodram Piotra Jankowskiego

reżyseria: Anna Trojanowska
scenografia: Marcelina Wojciechowska
prapremiera: 14 czerwca 2003, Teatr Malarnia

Tragiczny i zarazem komiczny monolog na cmentarzu. Bohater (artysta punkrockowy) idzie w korowodzie za trumną zmarłego perkusisty zespołu, którego jest liderem. Idzie i zastanawia się nad prawdziwą przyjaźnią, nad szczerą muzyką, nad naturą skomercjalizowanego świata na przełomie wieków. Refleksja bohatera powieści dotyka najcięższych tematów: przemijania i śmierci. Powieść Krzysztofa Vargi została książką-finalistką Nagrody Literackiej NIKE 2002. Warto przeczytać tę powieść, ale lepiej od razu kupić bilet do Teatru Wybrzeże i pójść na spektakl „Tequila” w sezonie letnim.
"Po co ci tyle żarcia, pytałem, wojny się boisz, gromadzisz zapasy? Może się boję, powiedział Gruby, nigdy nic nie wiadomo, tak jakoś tajemniczo mówił, jakby coś rzeczywiście wiedział, że jakaś duża zadyma się szykuje. Stara sprawa, o bombie atomowej to śpiewały pankowe bendy dwadzieścia lat temu, mówiłem, teraz są inne czasy. Przyjdzie czas, że znowu trzeba będzie śpiewać, Gruby na to ponurym głosem, że aż sam prawie złapałem doła. Być może już wkrótce trzeba będzie o tym śpiewać. Zobaczysz, niedługo zrobi się niebezpiecznie. Jeszcze będziemy śpiewać o wojnie. Albo o totalnej apokalipsie."

KRZYSZTOF VARGA
Krzysztof Varga ur. 1968 roku w Warszawie. Studiował polonistykę na UW. Pracuje w „Gazecie Wyborczej”.
Wydał powieści „Chłopaki nie płaczą” (1996) i „Bildungsroman” (1997) oraz tom prozy „45 pomysłów na powieść. Strony B singli” (1998), za który otrzymał nagrodę Fundacji Kultury, Śmiertelność (1998) oraz "Tequile" (2001) nominowaną do Literackiej Nagrody NIKE w 2002r.
Wspólnie z Pawłem Duninem-Wąsowiczem opublikował słownik literatury najnowszej „Parnas bis. Literatura polska urodzona po 1960 r.” (1995), a ponadto z tymże i z Jarkiem Klejnockim antologię wierszy również najnowszych „Macie swoich poetów” (1996).
Właśnie ukazała się jego najnowsza książka pt. "Karolina".

Przeczytaj także

Opinie (1)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery

 • Fałsz Fałsz
  bilety 25 - 40
  Kup bilet

  terminy: 26 sierpnia, 27 sierpnia, 28 sierpnia,

  premiera: 29 sierpnia 2020

  wystawia: Teatr Atelier

 • Fidelio Fidelio

  terminy: 3 października, 4 października, 24 października, 25 października

  premiera: 3 października 2020

 • Koncert Sylwestrowy 2020 Koncert Sylwestrowy 2020
  bilety 60 - 280
  Kup bilet

  terminy: 31 grudnia, 2 stycznia, 3 stycznia,

  premiera: 31 grudnia 2020

  wystawia: Teatr Muzyczny