Spektakl

Tequila

Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
miejsce:

Teatr Wybrzeże - Duża Scena

adres:
Gdańsk, Świętego Ducha 2
kasy:
58 301-13-28
ocena:

oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5

4.0 / 5 (2 głosy)

Monodram Piotra Jankowskiego

reżyseria: Anna Trojanowska
scenografia: Marcelina Wojciechowska
prapremiera: 14 czerwca 2003, Teatr Malarnia

Tragiczny i zarazem komiczny monolog na cmentarzu. Bohater (artysta punkrockowy) idzie w korowodzie za trumną zmarłego perkusisty zespołu, którego jest liderem. Idzie i zastanawia się nad prawdziwą przyjaźnią, nad szczerą muzyką, nad naturą skomercjalizowanego świata na przełomie wieków. Refleksja bohatera powieści dotyka najcięższych tematów: przemijania i śmierci. Powieść Krzysztofa Vargi została książką-finalistką Nagrody Literackiej NIKE 2002. Warto przeczytać tę powieść, ale lepiej od razu kupić bilet do Teatru Wybrzeże i pójść na spektakl „Tequila” w sezonie letnim.
"Po co ci tyle żarcia, pytałem, wojny się boisz, gromadzisz zapasy? Może się boję, powiedział Gruby, nigdy nic nie wiadomo, tak jakoś tajemniczo mówił, jakby coś rzeczywiście wiedział, że jakaś duża zadyma się szykuje. Stara sprawa, o bombie atomowej to śpiewały pankowe bendy dwadzieścia lat temu, mówiłem, teraz są inne czasy. Przyjdzie czas, że znowu trzeba będzie śpiewać, Gruby na to ponurym głosem, że aż sam prawie złapałem doła. Być może już wkrótce trzeba będzie o tym śpiewać. Zobaczysz, niedługo zrobi się niebezpiecznie. Jeszcze będziemy śpiewać o wojnie. Albo o totalnej apokalipsie."

KRZYSZTOF VARGA
Krzysztof Varga ur. 1968 roku w Warszawie. Studiował polonistykę na UW. Pracuje w „Gazecie Wyborczej”.
Wydał powieści „Chłopaki nie płaczą” (1996) i „Bildungsroman” (1997) oraz tom prozy „45 pomysłów na powieść. Strony B singli” (1998), za który otrzymał nagrodę Fundacji Kultury, Śmiertelność (1998) oraz "Tequile" (2001) nominowaną do Literackiej Nagrody NIKE w 2002r.
Wspólnie z Pawłem Duninem-Wąsowiczem opublikował słownik literatury najnowszej „Parnas bis. Literatura polska urodzona po 1960 r.” (1995), a ponadto z tymże i z Jarkiem Klejnockim antologię wierszy również najnowszych „Macie swoich poetów” (1996).
Właśnie ukazała się jego najnowsza książka pt. "Karolina".

Przeczytaj także

  • Premiera „Tequili“ na scenie Teatru...
    17 czerwca 2003

    Bohater monodramu "Tequila" na podstawie książki Krzysztofa Vargi nie jest jak tytułowy trunek - mocny i ze smakiem. Nawet do głowy nie uderza. Pozostaje tylko współczuć outsiderowi w...

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jaki jest symbol władzy epoki brązu prezentowany w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku?