stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Tempore Flores - Ogrody Rzeczywiste i Nierzeczywiste

Zapraszamy na wystawę malarstwa Klaudyny Karczewskiej-Szymkowiak i Józefa Pawła Karczewskiego. Wystawa rozpocznie się wernisażem 25.07 o godzinie 18.00 i potrwa do 08.08.

7 - 28 października 2021

Gdańsk,
Wstęp wolny

9 września - 29 października 2021, godz. 18:00

Wstęp wolny
Jest to pierwsza wspólna wystawa, na której prezentowane będą prace ojca - Józefa Pawła Karczewskiego i córki - Klaudyny Karczewskiej-Szymkowiak, artystów, którzy wielokrotnie razem pracowali. Co ciekawe obecne prace powstały w różnych pracowniach, ale już na pierwszy rzut oka widać, że artyści dysponują wspólnym warsztatem. Nawiązując do tytułu wystawy można powiedzieć, że jest to artystyczne spotkanie w ogrodzie Villa di Liwia starożytnego Rzymu. Prace Józefa Pawła Karczewskiego są niczym odkryte przez archeologów, spatynowane czasem freski tworzące nierzeczywiste, pełne poezji obrazy, natomiast portrety kwiatów Klaudyny Karczewskiej-Szymkowiak są wręcz fotorealistyczne. Widz musi podejść bliżej, aby upewnić się, czy są one namalowane.

Klaudyna Karczewska-Szymkowiak uzyskała dyplom na Wydziale Malarstwa i Grafiki w Gdańsku w 2003 roku.
"Wiele moich prac powstało z inspiracji malarstwem niderlandzkim okresu baroku, jak i ówczesnymi rycinami i akwarelami botanicznymi. Obecnie jednak forma oraz kompozycje moich prac malarskich zyskały współczesny charakter. Na moich obrazach portretuję kwiaty niczym modeli." - Klaudyna Karczewska-Szymkowiak.

Józef Paweł Karczewski studiował malarstwa w PWSSP w Poznaniu w pracowni prof. Stanisława Teisseyre'a (1975-79) i w PWSSP w Gdańsku w pracowni prof. Kazimierza Śramkiewicza. Dyplom uzyskał w 1980 roku.
"Moje malarstwo odwołuje się do historii sztuki, do tradycji malarstwa freskowego, sztuki bizantyńskiej i baroku. W warstwie formalnej kluczowe znaczenie ma wyrafinowana kolorystyka, podbudowana złotą ornamentyką" - Józef Paweł Karczewski

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Gdzie przechowywany jest obecnie księgozbiór Johanna Uphagena?