• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Telefon i komputer w życiu seniora - spotkanie w Scenie Muzycznej GAK

Scena Muzyczna GAK i Fundacja European Foresight Institute zapraszają chętnych seniorów na wyjątkowe warsztaty pt. Telefon i komputer w życiu seniora. Odbędą się one w poniedziałek, 12 grudnia o godzinie 13:00 w siedzibie Sceny Muzycznej GAK na Oruni (ulica Nowiny 2b, Park Oruński). Spotkanie jest darmowe, nie trzeba się również na nie zapisywać.

kwi 1

sobota, godz. 18:00 - 20:00

Gdansk,
bilety 210 zł
Warsztaty Telefon i komputer w życiu seniora będą trwały około godziny. Mają przekazać seniorom wiedzę na najbardziej potrzebne wirtualne tematy, wśród których na pewno pojawi się wątek używania e-maila w życiu codziennym. Będzie omawiany również temat bezpieczeństwa w sieci, w tym także kwestia płatności dokonywanych przez telefon. Prowadzący opowie także o e-zdrowiu, czyli telewizytach u lekarzy, receptach wysyłanych SMS-em czy formach dbania o aktywność fizyczną na odległość. Na koniec zostaną także polecone witryny internetowe oraz aplikacje na telefon, które każdy senior powinien znać.

Te wyjątkowe warsztaty poprowadzi Tomasz Drozdowski prezes European Foresight Institute, która koordynuje działanie wielu gdańskich wydarzeń kulturalnych skierowanych dla osób starszych. Wśród nich znajduje się m.in. witryna senior.gda.pl, Telewizja Senior, Pomorski Serwis Informacyjny dla Seniorów, Multimedialny Uniwersytet Senioralny czy projekt-zespół The Fellows, składający się wyłącznie z seniorów-muzyków zawodowców.

Opinie

Sprawdź się

Jak brzmi nazwisko XVI-wiecznego tajnego agenta protestanckiego królującego w Dworze Artusa razem z Pamienką z Okienka?