• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Teatrzyki dla dzieci: Pomorskie legendy

W spektaklu tym zawarte zostały legendy i bajki kaszubskie i pomorskie. Spektakl rozpocznie legenda gdańska pt: "Stolemowe Dary". Opowiada ona historię ostatniego żyjącego Stolema i jego wizyty w Gdańsku. Dowiemy się z niej, komu stary gród zawdzięcza swój charakterystyczny i niepowtarzalny wygląd.

Środkową część spektaklu wypełni bajka kaszubska, w której spróbujemy przybliżyć widzowi niezwykłe bogactwo ludowej fantazji. Przedstawimy historię: "O flądrze"- tak charakterystycznej dla naszego regionu, sposobu myślenia i interpretowania świata. Spektakl zamyka " Gdyńska legenda". Jest to baśniowa opowieść o nieszczęśliwej miłości, odzyskanej Duszy, i o powstaniu Miasta Gdyni.

"Pomorskie legendy" jak wszystkie nasze spektakle uzupełnione są tańcami, piosenkami i konkursami- tym razem o tematyce regionalnej. Jak zawsze dzieci zostaną zaproszone do występów razem z nami na scenie, by później otrzymać nagrodę. Spektakl zdobi duża, kolorowa scenografia, która pomoże nam wyczarować niezwykły świat baśni i legend.
Zapraszamy!!!
arch. wł.

Organizator:
Miasto Aniołów
tel.: 504 025 222
Tel. 58 768 58 31
info@miastoaniolow.com.pl
www.miastoaniolow.com.pl
www.facebook.com(Teatrzyki Niedzielne)

Informacje:
Lucyna Labudda
Tel. 504 038 470
l.labudda@gmail.com

Przeczytaj także

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Do czego wykorzystywano w XI wieku wieżę dobecnego Muzeum Archeologicznego w Gdańsku?