• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

TeatrLeon - spektakl gościnny

performance
kasy:
58 351-01-01
wystawia:
Gdański Teatr Szekspirowski
TEATRLEON
interdyscyplinarny spektakl Krzysztofa Leona Dziemaszkiewicza

Transgeniczna, transseksualna praca Krzysztofa Leona Dziemaszkiewicza ma na celu łączenie przeciwieństw, stawianie pytań o granice pomiędzy zwierzęcością a człowieczeństwem.

Jego teatr sięga do przeczuć, instynktów, emocji. Nadrzędną zasadą jest szczerość.

Dla Diemaszkiewicza teatr jest życiem i może zdarzyć się wszędzie. Bezkompromisowość wobec ograniczeń społecznych tworzy jedyny niepowtarzalny język wypowiedzi artystycznej. Twórca jest tym, kim sam chce siebie stworzyć, w imię wolności każdej jednostki ludzkiej.

TEATRLEON to interdyscyplinarny spektakl z udziałem artystów żyjących i kreujących w różnych miejscach Europy, USA oraz Azji. Spotkanie w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku i poprzedzający proces jest próbą wykreowania wspólnego, jednorazowego zderzenia w oparciu o prezentacje indywidualnych postaw twórczych zaproszonych artystów. Innym aspektem jest sprowokowanie wspólnego procesu, uruchomienie nowych nieodkrytych dotąd pokładów porozumienia. Interaktywny charakter spotkania nie wyklucza czynnego udziału widzów i włączenia się do akcji. Istotą jest uważność i wewnętrzne przyzwolenie na podjęcie dialogu.

Autor zdarzenia: Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz

W wydarzeniu udział biorą:

ARTYŚCI PERFORMATYWNI: Kewin Bo, Valentin Tszin Anna Steller, Xiaoer Liu, Krzysztof Baliński, Krzysztof Czerny, Melanie Gaydos, Michał Ciećka, Mariola Brillowska, Magdalena Frąckiewicz

WOKAL: Lidia Visconti, Vc Kristi
MUZYCY: Paweł Tołoczko, Bruno Visconti, Vc Kristi
WSPÓŁPRACA KREATYWNA: Michał Andrysiak, Barbara Kruszewska

UWAGA
Biorąc udział wydarzeniu wyrażasz zgodę na bezpłatne wykorzystanie swojego wizerunku oraz głosu utrwalonego na materiale filmowym i dźwiękowym powstałym w czasie wydarzenia poprzez ich rozpowszechnianie przez Studio Metrage Sp. z o.o. w ramach realizacji filmu dokumentalnego opowiadającego o życiu oraz twórczości Krzysztofa Leona Dziemaszkiewicza w reżyserii Wojciecha Gostomczyka, do którego zdjęcia realizowane będą podczas wydarzenia.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery