Wiadomości

stat

Teatr, wspólne świętowanie lub warsztaty - propozycje na rodzinny weekend

6 stycznia ulicami Gdańska i Gdyni przejdą kolorowe orszaki.
6 stycznia ulicami Gdańska i Gdyni przejdą kolorowe orszaki. fot. trojmiasto TV

Pierwszy weekend 2018 roku upłynie nam raczej spokojnie i leniwie. Dla tych, którzy jednak nie zamierzają odpoczywać przygotowaliśmy propozycje, jak spędzić ten czas z dziećmi.Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:

Trzej Królowie w TrójmieścieZaczynamy od orszaków, które 6 stycznia przejdą ulicami Gdańska i Gdyni. To już tradycja, że tego dnia pojawiają się w Trójmieście Trzej Królowie a mieszkańcy mogą się do nich przyłączyć w kolorowych pochodach. Gdański Orszak Trzech Króli wyruszy spod bazyliki Mariackiej o godz. 12. Następnie uczestnicy przejdą ulicami Głównego Miasta - Piwną, Tkacką i Długą - na Długi Targ, gdzie pod Zieloną Bramą stanie scena, na której będzie można zobaczyć Św. Rodzinę w stajence. Zobaczycie też m.in. walczące obok fontanny Neptuna anioły i diabły, scenę z Herodem w oknach Zbrojowni czy szopkę z żywymi zwierzętami. Sobota, godz. 12, wstęp wolny.

Gdyński Orszak Trzech Króli wyruszy również w samo południe spod kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa i przejdzie m.in. ul. Świętojańską i Partyzantów do kościoła św. Antoniego na Wzgórzu św. Maksymiliana. Po drodze zobaczycie scenki rodzajowe. Na koniec odbędą się krótkie jasełka, złożenie darów i wspólne kolędowanie. Sobota, godz. 12, wstęp wolny.

Rodzinne wyjście do teatruWarto też wybrać się do Teatru Miniatura na spektakl pt. "Magiczne święta Malwiny". To przedstawienie idealne dla wszystkich, którzy chcą jeszcze przez chwilę pozostać w świątecznym klimacie. Czarodziej Mizantrop uważa, że ludzie nie potrafią obchodzić świąt jak należy, dlatego postanawia, że już ich nie będzie. Wystarczy do tego jedno machnięcie magicznej różdżki. Jednak jego sprytna asystentka Malwina nie chce do tego dopuścić i z pomocą zwariowanych kolędników udowodni, że świetnie wiemy, co jest w świętach ważne. Sugerowany wiek widzów: 4+. Niedziela, godz. 12. Bilety: 20-24 zł.

Spotkanie z teatrzykamiTeatr w Blokowisku również zaprasza na przedstawienie w klimacie świątecznym - "Dzielny Grześ i Święty Mikołaj". To zabawna historia przeznaczona dla dzieci w wieku 3-10 lat. Bohaterowie wchodzą w dialog z widzami, co sprawia, że możecie się stać współtwórcami wydarzenia. To przedstawienie pacynkowe, więc jeśli nie byliście jeszcze z dziećmi na takim spektaklu, warto się wybrać w najbliższy weekend. Niedziela, godz. 17. Bilety: 10 zł.

W Mieście Aniołów co tydzień odbywają się teatrzyki lub pokazy dla rodzin. W najbliższą niedzielę możecie się wybrać na "Przygody Świnek". Historię rodzeństwa, z których każde miało inne podejście do obowiązków, pewnie wszyscy już znacie. Dzięki barwnej scenografii i sympatycznym aktorom spędzicie miło rodzinne popołudnie. Niedziela, godz. 12:30, bilety: 12 zł.

Warsztaty dla rodzicówNa koniec mamy dla rodziców zaproszenie na warsztaty psychologiczne organizowane przez Familion. Temat jest bardzo ważny - "Oswój rodzicielską złość - o złości w relacji z dziećmi". Kto z rodziców nigdy nie czuł się zdenerwowany? Takie emocje ma każdy, ale bardzo ważne jest nauczenie się, jak sobie z nimi radzić. Podczas warsztatu przyjrzycie się temu, co dokładnie powoduje złość w relacji z dzieckiem, zastanowicie się nad swoimi potrzebami, poznacie neurobiologiczne i psychologiczne podstawy złości oraz nowe sposoby radzenia sobie z nią. Niedziela, godz. 10-15. Obowiązują zapisy: kontakt@centrumfamilion.pl. Koszt: 60 zł.

Opinie (14) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

24

kwietnia

Cesky Film - Przegląd Czesk... Gdańsk, Kino Kameralne Cafe

25

kwietnia

Gdańsk Lotos Siesta Festiva... Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

01

maja

Rozrywka

Skończyła 50 lat i ruszyła w podróż dookoła świata. Wywiad z Katarzyną Kozłowską
Skończyła 50 lat i ruszyła w podróż
Jesteś mieszkańcem? Zjesz taniej w niektórych restauracjach
Zjesz taniej w niektórych restauracjach

Kulinaria

Nowy wygląd plażowych barów w Gdańsku
Nowy wygląd plażowych barów w Gdańsku
Jesteś mieszkańcem? Zjesz taniej w niektórych restauracjach
Zjesz taniej w niektórych restauracjach

Planuj z nami tydzień

Sprawdź się

W którym z gdańskich parków znajduje się popiersie Adama Mickiewicza?