Wiadomości

Teatr, majsterkowanie i baśnie - planujemy rodzinny weekend

Jeśli brakuje wam przestrzeni i pomysłu na to, jak zacząć majsterkować ze swoim dzieckiem, wybierzcie się na warsztaty do Miejskiej Stolarni.
Jeśli brakuje wam przestrzeni i pomysłu na to, jak zacząć majsterkować ze swoim dzieckiem, wybierzcie się na warsztaty do Miejskiej Stolarni. fot. 123rf.com/dolgachov

Ostatni weekend października upływa nie tylko w temacie zabaw haloweenowych. Mamy dla was mnóstwo różnorodnych propozycji. Zaplanujcie z nami wolne dni.Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:


Pierwszy raz w teatrzeZaczynamy od wizyty w Teatrze Miniatura. I nawet jeśli nie wybierzecie się na premierę, pamiętajcie o tym tytule w przyszłości. "Cztery pory roku" w reż. T. Maśląkowskiego to idealny pretekst, żeby pierwszy raz zabrać maluszka do teatru. Spektakl jest przeznaczony dla "najnajów", czyli widzów w wieku 1-3 lata. Zabiera dzieci w baśniową podróż po wiośnie, lecie, jesieni i zimie. W trakcie spektaklu doświadczycie świata natury, jego dźwięków i barw odbieranych wszystkimi zmysłami. Niedziela, godz. 12 i 15, bilety: 30 zł. Kolejną szansę na zobaczenie spektaklu będziecie mieć w listopadzie.

Spotkanie z baśniąW Budumi - gdańskiej sali zabaw z tysiącami klocków - będziecie mieli okazję wspólnie poczytać i wybrać się na zajęcia kreatywne prowadzone przez Agatę Półtorak. W trakcie Rodzinnych spotkań z baśnią przeczytacie książkę pt. "Król kocur" G. Illyésa. To zabawna historia kota, który w wyniku splotu okoliczności opuszcza bezpieczne domowe zacisze i pragnie zostać... władcą leśnych zwierząt! Czy mu się to uda? Dowiecie się już niebawem. Baśń zostanie przedstawiona w konwencji teatru opowieści kamishibai. Po wysłuchaniu opowieści uczestnicy uszyją zabawki - kotki z tkaniny. Piątek, godz. 17:30. Wstęp: 40 zł/dziecko lub 60 zł/rodzeństwo.

Mamo, tato, pomajsterkuj ze mną!Jeśli brakuje wam przestrzeni i pomysłu na to, jak zacząć majsterkować ze swoim dzieckiem, wybierzcie się na warsztaty do Miejskiej Stolarni. W sobotę i niedzielę czekają tam na was dwa rodzinne wydarzenia. Podczas Warsztatów stolarskich dla dzieci w wieku 5-9 lat pod okiem specjalisty będziecie mogli zbudować, skleić i pomalować konstrukcję, którą sami wymyślicie. Może będzie to jakaś zabawka? A może coś do powieszenia lub element do dekoracji pokoju? Sami pomyślcie, co by wam się w domu przydało. Sobota, godz. 10-13. Koszt: 50 zł, zapisy poprzez stronę organizatora. Z kolei w niedzielę będziecie mogli wykonać karmnik dla ptaków. Nie da się ukryć, że idzie zima, zadbajmy więc o naszych małych przyjaciół. Karmnik postawiony na balkonie pozwoli nam na obserwację ptaków przez wiele zimowych dni. Niedziela, godz. 10-13. Wstęp: 75 zł. Zapisy poprzez stronę organizatora.

Czeka nas weekend z Halloween.
Czeka nas weekend z Halloween. fot. 123rf.com/choreograph

Już jest - weekend z HalloweenJeśli wasze dzieci (lub wy sami) od dawna czekacie na zabawy halloweenowe, zajrzyjcie do naszego artykułu, w którym je opisujemy. Loopy's World zaprasza na Meksykańską Noc z nocowaniem dla dzieci w wieku 7-13 lat. Dla mieszkańców Meksyku Halloween to kolorowe i roztańczone święto. Tej nocy przegonicie wszystkie zmory i potwory, by o świcie móc poczuć się jak na meksykańskich ulicach. W programie m.in. upiorne zabawy z animatorkami, zabawa w sali, podchody, kolacja, przekąski i wspólne śniadanie. Sobota, godz. 20, niedziela, godz. 9. Koszt: 140 zł/dziecko.

Na koniec jeszcze Bal Halloween w Galerii Metropolia. Studio Siemanko zaprasza na zabawę z animacjami, w trakcie której najważniejszy będzie taniec. Będziecie się bawić w upiornej scenerii, na miejscu można ucharakteryzować się na potwora, będą też konkursy z nagrodami i poczęstunek. Sobota, godz. 18-22. Bilety: 69 zł. Obowiązują zapisy: siemankostudio@gmail.com.

Opinie (5)

 • (2)

  Same helołin a gdzie zaproszenia na bale wszystkich świetych?! :P

  • 12 1

  • Helołin to dramat (1)

   Dobrxe wychowane Bombelki biegające i proszące o słodycze, a jak nie dasz to Ci będą walić w drzwi lub je zniszczą. Ciekawe jak będzie w tym roku...

   • 2 1

   • Ostatnio, gdy chodzili, nie było mnie w mieszkaniu. Efekt - porozsypywana mąka na podłodze przed drzwiami wejściowymi, wycieraczce i opluta klamka od drzwi. Paru innym sąsiadom też zrobili podobny "psikus".

    • 2 0

 • Handlowa niedziela!

  Nawet nie trzeba się wysilać. Wystarczy podążyć do centrum handlowego razem z pozostałymi owcami.

  • 2 0

 • czy naprawdę każdy artykuł trzeba ozdabiać stockowymi zdjęciami?

  nawet taki seryjny jak "planujemy rodzinny weekend? ja wiem, ze to nie jest dziennikarstwo wysokich lotow, ale nawet jeśli - to zdjęcie nie zawsze jest potrzebne.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19

września

23. Festiwal Jazz Jantar Gdańsk, Klub ŻAK

19

września

III Międzynarodowy Festiwa... Gdańsk, Pałac Opatów

02

października

10 Tenorów Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

Rozrywka

Przypadek Tomasza Komendy. Recenzja filmu "25 lat niewinności"
Recenzja filmu "25 lat niewinności"
Planszówki, konsole i Virtual Reality. Graj w gry w Trójmieście
Graj w gry w Trójmieście

Kulinaria

Oktoberfest w PG4 to już tradycja
Oktoberfest w PG4 to już tradycja

Sprawdź się

Kto był inicjatorem Gdańskiej Korporacji Tańca?

 

Najczęściej czytane