Wiadomości

stat

Teatr, majsterkowanie i baśnie - planujemy rodzinny weekend

Jeśli brakuje wam przestrzeni i pomysłu na to, jak zacząć majsterkować ze swoim dzieckiem, wybierzcie się na warsztaty do Miejskiej Stolarni.
Jeśli brakuje wam przestrzeni i pomysłu na to, jak zacząć majsterkować ze swoim dzieckiem, wybierzcie się na warsztaty do Miejskiej Stolarni. fot. 123rf.com/dolgachov

Ostatni weekend października upływa nie tylko w temacie zabaw haloweenowych. Mamy dla was mnóstwo różnorodnych propozycji. Zaplanujcie z nami wolne dni.Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:


Pierwszy raz w teatrzeZaczynamy od wizyty w Teatrze Miniatura. I nawet jeśli nie wybierzecie się na premierę, pamiętajcie o tym tytule w przyszłości. "Cztery pory roku" w reż. T. Maśląkowskiego to idealny pretekst, żeby pierwszy raz zabrać maluszka do teatru. Spektakl jest przeznaczony dla "najnajów", czyli widzów w wieku 1-3 lata. Zabiera dzieci w baśniową podróż po wiośnie, lecie, jesieni i zimie. W trakcie spektaklu doświadczycie świata natury, jego dźwięków i barw odbieranych wszystkimi zmysłami. Niedziela, godz. 12 i 15, bilety: 30 zł. Kolejną szansę na zobaczenie spektaklu będziecie mieć w listopadzie.

Spotkanie z baśniąW Budumi - gdańskiej sali zabaw z tysiącami klocków - będziecie mieli okazję wspólnie poczytać i wybrać się na zajęcia kreatywne prowadzone przez Agatę Półtorak. W trakcie Rodzinnych spotkań z baśnią przeczytacie książkę pt. "Król kocur" G. Illyésa. To zabawna historia kota, który w wyniku splotu okoliczności opuszcza bezpieczne domowe zacisze i pragnie zostać... władcą leśnych zwierząt! Czy mu się to uda? Dowiecie się już niebawem. Baśń zostanie przedstawiona w konwencji teatru opowieści kamishibai. Po wysłuchaniu opowieści uczestnicy uszyją zabawki - kotki z tkaniny. Piątek, godz. 17:30. Wstęp: 40 zł/dziecko lub 60 zł/rodzeństwo.

Mamo, tato, pomajsterkuj ze mną!Jeśli brakuje wam przestrzeni i pomysłu na to, jak zacząć majsterkować ze swoim dzieckiem, wybierzcie się na warsztaty do Miejskiej Stolarni. W sobotę i niedzielę czekają tam na was dwa rodzinne wydarzenia. Podczas Warsztatów stolarskich dla dzieci w wieku 5-9 lat pod okiem specjalisty będziecie mogli zbudować, skleić i pomalować konstrukcję, którą sami wymyślicie. Może będzie to jakaś zabawka? A może coś do powieszenia lub element do dekoracji pokoju? Sami pomyślcie, co by wam się w domu przydało. Sobota, godz. 10-13. Koszt: 50 zł, zapisy poprzez stronę organizatora. Z kolei w niedzielę będziecie mogli wykonać karmnik dla ptaków. Nie da się ukryć, że idzie zima, zadbajmy więc o naszych małych przyjaciół. Karmnik postawiony na balkonie pozwoli nam na obserwację ptaków przez wiele zimowych dni. Niedziela, godz. 10-13. Wstęp: 75 zł. Zapisy poprzez stronę organizatora.

Czeka nas weekend z Halloween.
Czeka nas weekend z Halloween. fot. 123rf.com/choreograph

Już jest - weekend z HalloweenJeśli wasze dzieci (lub wy sami) od dawna czekacie na zabawy halloweenowe, zajrzyjcie do naszego artykułu, w którym je opisujemy. Loopy's World zaprasza na Meksykańską Noc z nocowaniem dla dzieci w wieku 7-13 lat. Dla mieszkańców Meksyku Halloween to kolorowe i roztańczone święto. Tej nocy przegonicie wszystkie zmory i potwory, by o świcie móc poczuć się jak na meksykańskich ulicach. W programie m.in. upiorne zabawy z animatorkami, zabawa w sali, podchody, kolacja, przekąski i wspólne śniadanie. Sobota, godz. 20, niedziela, godz. 9. Koszt: 140 zł/dziecko.

Na koniec jeszcze Bal Halloween w Galerii Metropolia. Studio Siemanko zaprasza na zabawę z animacjami, w trakcie której najważniejszy będzie taniec. Będziecie się bawić w upiornej scenerii, na miejscu można ucharakteryzować się na potwora, będą też konkursy z nagrodami i poczęstunek. Sobota, godz. 18-22. Bilety: 69 zł. Obowiązują zapisy: siemankostudio@gmail.com.

Opinie (5)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

05

czerwca

Kino Plenerowe i Samochodow... Sopot, Opera Leśna

Rozrywka

Właściciel Nowej Zatoki: "Zatoka Sztuki nie istnieje"
Łukasz Mazur: "Zatoka Sztuki nie istnieje"
Ulica Wajdeloty deptakiem. Na razie na próbę
Będą testować deptak na ul. Wajdeloty

Kulinaria

Okiem dietetyka: zdrowe grillowanie
Okiem dietetyka: zdrowe grillowanie
Pchli targ i food trucki co weekend na rynku w Oliwie
Pchli targ co weekend w Oliwie

Sprawdź się

Największe zbiory muzealne w dziedzinie archeologii morskiej posiada: