• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Teatr w Blokowisku: W mojej ojczyźnie jedynym hymnem są krople łez

W mojej ojczyźnie jedynym hymnem są krople łez to spektakl inspirowany życiem i twórczością dotkniętej problemem uchodźczym argentyńskiej poetki wyklętej Alejandry Pizarnik. Autorka porusza w nim nie tylko temat wpływu traum pokoleniowych na dorosłe życie, ale też uzależnień i zaburzeń odżywiania. Akcja sztuki rozgrywa się w przyszłości, tuż przed końcem świata. Na chwilę przed tym jak na Ziemię spaść ma niszcząca wszystko asteroida Apophis. Bohaterka ogarnięta bezsilnością rozprawia się z własnym życiem oraz doświadczeniami próbując po raz ostatni zdefiniować własną tożsamość. Oscyluje między katastroficzną wizją końca a nadzieją na lepsze jutro. To poetycka opowieść o tym, że każdy ma prawo do stawiania granic, tęsknoty i miłości.

wrz 22

niedziela, godz. 19:00

bilety 80 - 100 zł
ulgowy 60 - 80 zł
Kup bilet
tekst i reżyseria: Paulina Eryka Masa
obsada: Matylda Wojsznis
Zrealizowano ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego.
 
Bilety TUTAJ.
***
Spektakl bierze udział w 30. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Dominik Gac, Piotr Hildt, Anna Jazgarska, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Wanda Świątkowska.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  25 zł
 • Bilet ulgowy
  15 zł
Bilety dostępne tutaj: https://tiny.pl/czq9t

Opinie

Sprawdź się

Iloma salami wystawowymi dysponuje pawilon wystawienniczo-edukacyjny sopockiego Grodziska?