stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Teatr w Blokowisku: Ta mała piła dziś - program kabaretowy

Teatr w Blokowisku zaprasza na spektakl muzyczno-kabaretowy online "Ta mała piła dziś". Zapraszamy przed Wasze ekrany i do zobaczenia na profilu facebookowym GAK Plama oraz na kanale YouTube PlamaGAK.

lip 25

niedziela, godz. 16:00, 19:00

bilety 85 zł
Kup bilet
mar'22 13

niedziela, godz. 16:00, 19:00

bilety 130-180 zł
Kup bilet
"Ta mała piła dziś" - to program muzyczno-kabaretowy zrealizowany przez trójmiejskich artystów. Program złożony z tekstów i piosenek, które w większości powstały w XX-leciu międzywojennym, nazywanym Złotą Erą Polskiego Kabaretu. To właśnie wtedy powstały takie szlagiery jak: "Kogo nasza miłość obchodzi", "Piosenka o zagubionym sercu", "Ta mała piła dziś", "Bo to się zwykle tak zaczyna" oraz wiele innych wykonywanych przez ówczesne gwiazdy polskiej sceny teatralnej, filmowej i muzycznej. Wykonawcami byli m.in.: Hanka Ordonówna, Zula Pogorzelska, Jadwiga Smosarska, Mira Zimińska, Eugeniusz Bodo, Adolf Dymsza, Tadeusz Olsza, Aleksander Żabczyński i wielu innych. Genialność tego materiału polega na jego ponadczasowości.

Mimo, że od premiery niektórych piosenek minęło prawie sto lat, nadal są aktualne i nie straciły siły swojego przekazu. Na piosenkach tych wychowały się pokolenia polskich artystów. Śpiewali je m.in.: Ewa Demarczyk, Hanna Skarżanka, Krystyna Janda, Bogdan Łazuka, Piotr Fronczewski. Sława Przybylska, Piotr Polk, Edyta Górniak, Justyna Steczkowska i wielu innych znanych artystów.

Jak na kabaret przystało, w  programie nie zabraknie również skeczy, zarówno tych napisanych w latach dwudziestych i trzydziestych ubiegłego stulecia, jak i zupełnie nowych, które powstały w ostatnim czasie. Zapraszamy na liryczno-komediowy wieczór będący swoistą podróżą w czasie.

Występują: Karolina Arczewska,  Marek Brand, Piotr Urowski, Ignacy Jan Wiśniewski, Antoni Wojnar
Scenariusz: Marek Brand, Ignacy Wiśniewski
Reżyseria: Marek Brand, Ignacy Wiśniewski
kierownictwo muzyczne: Ignacy Jan Wiśniewski

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Kiedy odbył się pierwszy koncert w Państwowej Operze Bałtyckiej?

 

Najczęściej czytane