• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Teatr w Blokowisku: Supernova live

Spektakl muzyczny
Czarna komedia w rytmie rapu, zainspirowana kryminalną legendą Nowej Huty. W roli MC Osiedle Anna Rau.

maj 3-5

piątek - niedziela, godz. 16:00

bilety 140 zł
ulgowy 120 zł
Kup bilet
Lata 40. i 50. XX wieku.
U stóp pomnika Lenina, tuż obok grodu Kraka, rodzi się nowe miasto. Wytwór socjalistycznej chorej wyobraźni. Nowa Huta. Przyczółek mniejszego i większego kalibru rzezimieszków. W tej rzeczywistości swoje śledztwo prowadzi milicjant Twardowski.
Z kombinacji ówczesnych kronik filmowych, komunikatów prasowych, rysunków i piosenek wyrasta absurdalno-kiczowaty świat kryminalnej Nowej Huty. Czerwone miasto budowane na fałszywym założeniu politycznym, które okazuje się być eksperymentem społecznym o krótkim terminie ważności. Ten fałsz bezlitośnie demaskuje rap Sandry Szwarc:
"(.) już Supernova nie mruga tak mocno (.) blasku nie ma, finito, koniec z epoką sentymentu, całą na bogato. Kiedyś gwiazda tu znowu zawita, inna może, lepsza, mruczy, wypatrujcie jej kiedy będzie świtać, nad ranem, gdy wszyscy spać będą, przykryci przez nocy atrament, wzejdzie nad kleksy nocne, ponad chmur firanę, i da znów upust swym popędom, pędząc wściekle, w ognia zimnego szale, gazów i płynów nawale."
"Supernova live" to opowieść o powstawaniu Nowej Huty i nowego społeczeństwa to opowieść o nas tu i teraz. To także opowieść o formowaniu się tożsamości Polski osiedlowej. Nabiera ona dodatkowej siły dzięki miejscu realizacji Teatr w Blokowisku otoczony jest wieżowcami, wysokimi blokami. Supernova Live to krytyczna opowieść o źródłach ideologicznych społeczeństwa socjalistycznego, ale też afirmatywny zachwyt nad tym jak zmieniły się polskie blokowiska wzorem Nowej Huty stając się przyjaznymi, samowystarczalnymi organizmami.
 
Autorka: Sandra Szwarc
Reżyser: Tomasz Kaczorowski
Muzyka: Miłosz Sienkiewicz
Obsada: Anna Rau
Fot. Piotr Wittman / gdansk.pl
 
Uwaga: w inscenizacji wykorzystywane są światła stroboskopowe.
Spektakl trwa:  70 minut.

_
Bilety dostępne tutaj: https://tiny.pl/cb7hv

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  25 zł
 • Bilet ulgowy
  15 zł
Bilety dostępne tutaj: https://tiny.pl/cb7hv

Opinie

Sprawdź się

W jaki sposób zginął Zbyszek Cybulski?