• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Teatr w Blokowisku: Smutek & Melancholia - dla młodzieży i dorosłych

Teatr w Blokowisku w GAK Plama zaprasza na PREMIERĘ!

O spektaklu:
SMUTEK & MELANCHOLIA to pozornie prosta opowieść o George'u - ostatnim żółwiu słoniowatym z Galapagos; a w rzeczywistości, niepozbawiony humoru spektakl, dotyczący problemu zdrowia psychicznego młodych ludzi oraz osamotnienia i przemijalności, które są udziałem nas wszystkich.

Według badań Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, aż 44% nastolatków ma objawy depresji, dlatego chcieliśmy wyjść naprzeciw młodym ludziom, jak i dorosłym, którzy dostrzegają problem i potrzebują o nim mówić, myśleć oraz go oswoić.

Tekst: Bonn Park
Tłumaczenie: Iwona Dorota Nowacka
Reżyseria: Tomasz Kaczorowski
Obsada: Mikołaj Bańdo
Licencja: Agencja Dramatu i Teatru ADiT

O dramacie:
Inspiracją dla Bonn'a Park'a, autora tekstu, była historia Samotnego George'a ostatniego żółwia słoniowego, podgatunku żółwi z Galapagos, który wyginął przez działalność człowieka.
"Smutek & Melancholia" nie jest linearną opowieścią, ani dramatem drogi. To raczej opowieść rozsypana, projektowana pod wydarzenie sceniczne: pełne monologów napisanych prozą poetycką, agresywnych strumieni świadomości i potoków słów. Odejście od klasycznej linii dramaturgicznej i linearnej narracji jest świadomą strategią autora, w której poszukuje on nowego języka mającego na celu wypracować inną niż ludzka perspektywę ekokrytyczną, środowiskową, zempatyzowaną. Park tym samym pokazuje jak trudno językiem - osiągnięciem ludzkości oddać to, co nieludzkie.

,

Informacja o biletach

Bilety:

- normalne 25 zł. Dostępne na stronie bilety24.pl
https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-1237-smutek-melancholia-79873?id=434562

- ulgowe 15 zł. Dostępne w kasie przed spektaklem po okazaniu dokumentu upoważniającego do uzyskania zniżki (legitymacja uczniowska, studencka, doktorancka)
Ilość miejsc jest ograniczona.

Opinie

Sprawdź się

Gdańska instytucja kulturalna zlokalizowana w zabytkowym budynku dawnej Łaźni Miejskiej nosi nazwę: