• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Teatr w Blokowisku: Delta Wenus

Delta Wenus taki tytuł nosi jeden z najbardziej rewolucyjnych zbiorów opowiadań erotycznych XX wieku. Autorka, Anaïs Nin, guru feministek XX wieku, rozprawia się w niej z tematem kobiecej seksualności tworząc manifest ludzkiej cielesności. To właśnie ta książka jest punktem wyjścia do spektaklu Teatru w Blokowisku.

cze 2

niedziela, godz. 19:00

Sopot,
Wstęp wolny
cze 17

poniedziałek, godz. 19:30

Gdańsk,
bilety 10 zł
Autorka dramatu i jednocześnie reżyserka spektaklu skupi się nie tyle na samych opowiadaniach, ile na bulwersującej opinię publiczną biografii Anaïs Nin: głośnym romansie z pisarzem Henrym Millerem i jego żoną June, na jej odwadze obyczajowej oraz na życiu wśród paryskiej bohemy lat 20. i 30. XX wieku. Poprzez sportretowanie Anaïs poruszone zostaną tematy takie jak relacja sztuki z życiem; ludzka samotność i izolacja, które po ponad dwóch latach pandemii przybrały zatrważający wymiar; otwartość w mówieniu o seksualności nie tylko kobiet, ale i mężczyzn, a także całego środowiska LGBTQ+; prawo do miłości bez względu na ustanowione konwenanse; Poprzez sportretowanie bohaterki w jej rozkwicie twórczym, feministycznym i seksualnym podjęta zostanie przez autorkę próba wypracowania dialogu między skrajnościami, a także zmierzenia się z otaczającą nas rzeczywistością oraz problemami z jakimi mierzą się grupy marginalizowane społecznie w Polsce XXI wieku.

Tekst i reżyseria: Paulina Eryka Masa
asystentka reżyserki: Justyna Betańska
Obsada: Justyna Bartoszewicz (aktorka Teatru Wybrzeże), Katarzyna Kaźmierczak (aktorka Teatru Wybrzeże), Weronika Nawieśniak (aktorka Teatru Miejskiego w Gdyni)
Opieka artystyczna: Tomasz Kaczorowski

***
Bilety dostępne TUTAJ.

***
Zrealizowano dzięki stypendium kulturalnemu Marszałka Województwa Pomorskiego.

***
Spektakl bierze udział w 30. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
  
Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Dominik Gac, Piotr Hildt, Anna Jazgarska, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Wanda Świątkowska

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  25 zł
 • Bilet ulgowy
  15 zł
Bilety dostępne tutaj: https://tiny.pl/czqwr

Opinie

Sprawdź się

Max Lars to pseudonim którego trójmiejskiego pisarza?