• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Teatr w Blokowisku: Delta Wenus

Delta Wenus - taki tytuł nosi jeden z najbardziej rewolucyjnych zbiorów opowiadań erotycznych XX wieku. Autorka, Anaïs Nin, guru feministek XX wieku, rozprawia się w niej z tematem kobiecej seksualności tworząc manifest ludzkiej cielesności. To właśnie ta książka jest punktem wyjścia do wydarzenia, które odbędzie się 25 listopada w Teatrze w Blokowisku.

kwi 19

piątek, godz. 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
kwi 22

poniedziałek, godz. 12:00

Wstęp wolny
Autorka dramatu i jednocześnie reżyserka spektaklu skupi się nie tyle na samych opowiadaniach, ile na bulwersującej opinię publiczną biografii Anaïs Nin: głośnym romansie z pisarzem Henrym Millerem i jego żoną June, na jej odwadze obyczajowej oraz na życiu wśród paryskiej bohemy lat 20. i 30. XX wieku. Poprzez sportretowanie Anaïs poruszone zostaną tematy takie jak relacja sztuki z życiem; ludzka samotność i izolacja, które po ponad dwóch latach pandemii przybrały zatrważający wymiar; otwartość w mówieniu o seksualności nie tylko kobiet, ale i mężczyzn, a także całego środowiska LGBTQ+; prawo do miłości bez względu na ustanowione konwenanse; Poprzez sportretowanie bohaterki w jej rozkwicie twórczym, feministycznym i seksualnym podjęta zostanie przez autorkę próba wypracowania dialogu między skrajnościami, a także zmierzenia się z otaczającą nas rzeczywistością oraz problemami z jakimi mierzą się grupy marginalizowane społecznie w Polsce XXI wieku.

Tekst i reżyseria: Paulina Eryka Masa
asystentka reżyserki: Justyna Betańska
Obsada: Justyna Bartoszewicz (aktorka Teatru Wybrzeże), Katarzyna Kaźmierczak (aktorka Teatru Wybrzeże), Weronika Nawieśniak (aktorka Teatru Miejskiego w Gdyni)
Opieka artystyczna: Tomasz Kaczorowski
***
Bilety dostępne TUTAJ.
***
Zrealizowano dzięki stypendium kulturalnemu Marszałka Województwa Pomorskiego.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  25 zł
 • Bilet ulgowy
  15 zł
Bilety dostępne tutaj: https://tiny.pl/cvpqt

Opinie

Sprawdź się

Najmłodszym teatrem w Trójmieście spośród niżej wymienionych jest:

 

Najczęściej czytane