• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Teatr w Blokowisku: Delta Wenus

Delta Wenus, taki tytuł nosi jeden z najbardziej rewolucyjnych zbiorów opowiadań erotycznych XX wieku. Autorka, Anaïs Nin, guru feministek XX wieku, rozprawia się w niej z tematem kobiecej seksualności tworząc manifest ludzkiej cielesności. To właśnie ta książka jest punktem wyjścia do wydarzenia, które odbędzie się 25 listopada w Teatrze w Blokowisku.

21 lutego - 20 kwietnia 2023, godz. 19:00

bilety 500 zł
mar 27

poniedziałek, godz. 19:00 - 21:30

Gdańsk,
bilety 30 zł
ulgowy 20 - 25 zł
Kup bilet
Autorka dramatu i jednocześnie reżyserka czytania performatywnego skupi się nie tyle na samych opowiadaniach, ile na bulwersującej opinię publiczną biografii Anaïs Nin: głośnym romansie z pisarzem Henrym Millerem i jego żoną June, na jej odwadze obyczajowej oraz na życiu wśród paryskiej bohemy lat 20. i 30. XX wieku.

Poprzez sportretowanie Anaïs poruszone zostaną tematy takie jak relacja sztuki z życiem; ludzka samotność i izolacja, które po ponad dwóch latach pandemii przybrały zatrważający wymiar; otwartość w mówieniu o seksualności nie tylko kobiet, ale i mężczyzn, a także całego środowiska LGBTQ+; prawo do miłości bez względu na ustanowione konwenanse; Poprzez sportretowanie bohaterki w jej rozkwicie twórczym, feministycznym i seksualnym podjęta zostanie przez autorkę próba wypracowania dialogu między skrajnościami, a także zmierzenia się z otaczającą nas rzeczywistością oraz problemami z jakimi mierzą się grupy marginalizowane społecznie w Polsce XXI wieku.

Tekst i reżyseria: Paulina Eryka Masa
Obsada: Justyna Bartoszewicz, Magdalena Boć, Urszula Kobiela
Opieka artystyczna: Tomasz Kaczorowski

Zrealizowano ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego.
Więcej tutaj: https://gak.gda.pl/teatr-w-blokowisku-delta-wenus-czytanie-performatywne-zrealizowane-w-ramach-stypendium-kulturalnego-miasta-gdanska/

Opinie

Sprawdź się

Jakie dwie sztuki zrealizował w Teatrze Wybrzeże Jan Klata?

 

Najczęściej czytane