Wydarzenie

stat

Teatr tańca (3 opinie)

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
30 grudnia 2014 (wtorek)
godzina:
19:00
miejsce:

Centrum św. Jana  mapa

adres:
Gdańsk, Świętojańska 50
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT

Święty Jan tańczy - Dzień Tańca1. Suita Chopinowska - duet klasyczny Witold Biegański, Paulina Magier
2. Ofelia Remix - teatr Amareya & Guests
3. Jesteśmy tacy jak inni - spektakl w reżyserii Anny Steller.

W tym roku w obejrzymy Suitę Chopinowską - duet tancerzy baletu klasycznego Witolda Biegańskiego i Pauliny Magier; spektakl teatru Amareya Ofelia Remix oraz spektakl w reżyserii Anny Steller Jesteśmy wszyscy tacy sami z udziałem Magdaleny Jędry, Urszuli Zerek, Tatiany Kamienieckiej, Piotra Biedronia, Krzysztofa Dziemaszkiewicza oraz Anny Steller.

Suita Chopinowska to występ pary solistów, absolwentów szkoły baletowej: solistki zespołu "Fryderykiana" Pauliny Magier oraz Witolada Biegańskiego tancerza, między innymi, Opery Narodowej w Warszawie, solisty Teatru Wielkiego W Łodzi oraz założyciela zespołu "Fryderykiana". Para wykona oryginalne impresje baletowe do muzyki Fryderyka Chopina, w konwencji baletu klasycznego. Będą to wybrane fragmenty spektakli realizowanych przez zespół "Fryderykiana" .

Ofelia_remix to spektakl teatru "Amareya" na podstawie W. Shakspeara i H. Müllera - Hamlet i Die Hamletmachine- ale jest to próba wyodrębnienia z tych tekstów postaci kobiecych. Tytułowy "remix" dotyczy nie tylko faktu "remiksowania" przez artystki elementów dotychczasowych realizacji, jest to także próba "zremiksowania" stereotypów i kobiecych przyzwyczajeń do własnych ograniczeń, w celu ukazania triumfu kobiety, poszukującej dialogu w społeczeństwie. "Ofelia_remix" to kolejna odsłona projektu performatywnego trójmiejskich artystek działających wspólnie jako kolektyw "Amareya Theatre & Guests". Do kolektywu należą: Dorota Androsz, Joanna Duda, Anna Kalwajtys, Agnieszka Kamińska, Katarzyna Pastuszak, Aleksandra Śliwińska.

Spektakl
Jesteśmy wszyscy tacy sami w reżyserii Anny Steller, jest luźno inspirowany filmem Piera Paolo Pasoliniego Teorema. Spektakl zrealizowany jest w oparciu o ruch, taniec, słowo i śpiew performerów. Jest to współczesna przypowieść o człowieku rozdzieranym namiętnościami, uwikłanym w dualizm ciała i duszy, cierpienia i ekstazy. Anna Steller o spektaklu mówi tak: cichy jęk wydobywa się z mych ust, jęk rozkoszy i zatracenia, osuwam się powoli na ziemię, prąd przepływa przez mą skórę, świętość spływa na me członki, faluję na powierzchni, moje ciało odradza się w rozkoszy, moje ciało staje się świątynią, anioły nadpływają z góry grając na trąbach, otwiera się nieboskłon i ekstaza jak ból przebija włócznią moje ciało...moje boskie ciało...

Popularyzując taniec jak nowoczesny i awangardowy środek wyrazu, przygotowaliśmy widowisko rozpięte między estetyką baletu, teatru post-dramatycznego i sztuki performance. Niesamowite wnętrze XIV wiecznego kościoła mieszczącego Centrum Świętego Jana pomoże sprawić by widzów festiwalu Metropolia jest Okey czekała wyjątkowa intelektualna i duchowa uczta.

START: godz. 19.00
WSTĘP: wolny

W ramach imprezy

bilety 15 zł
ulgowy 10 zł
Kup bilet
Dada porusza - warsztaty tańca Teatru Dada Von Bzdulow

w każdy poniedziałek (od 24.09.2018 do 04.02.2019), godz. 17:00

Gdańsk,
bilety 35 zł
Dodaj zdjęcie

Opinie (3)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.