stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Teatr tańca (3 opinie)

Święty Jan tańczy - Dzień Tańca

bilety 50 zł
przedsprzedaż 40 zł

Kagura

lut 26

wtorek, godz. 18:00

bilety 10, 15, 20 zł
Kup bilet


1. Suita Chopinowska - duet klasyczny Witold Biegański, Paulina Magier
2. Ofelia Remix - teatr Amareya & Guests
3. Jesteśmy tacy jak inni - spektakl w reżyserii Anny Steller.

W tym roku w obejrzymy Suitę Chopinowską - duet tancerzy baletu klasycznego Witolda Biegańskiego i Pauliny Magier; spektakl teatru Amareya Ofelia Remix oraz spektakl w reżyserii Anny Steller Jesteśmy wszyscy tacy sami z udziałem Magdaleny Jędry, Urszuli Zerek, Tatiany Kamienieckiej, Piotra Biedronia, Krzysztofa Dziemaszkiewicza oraz Anny Steller.

Suita Chopinowska to występ pary solistów, absolwentów szkoły baletowej: solistki zespołu "Fryderykiana" Pauliny Magier oraz Witolada Biegańskiego tancerza, między innymi, Opery Narodowej w Warszawie, solisty Teatru Wielkiego W Łodzi oraz założyciela zespołu "Fryderykiana". Para wykona oryginalne impresje baletowe do muzyki Fryderyka Chopina, w konwencji baletu klasycznego. Będą to wybrane fragmenty spektakli realizowanych przez zespół "Fryderykiana" .

Ofelia_remix to spektakl teatru "Amareya" na podstawie W. Shakspeara i H. Müllera - Hamlet i Die Hamletmachine- ale jest to próba wyodrębnienia z tych tekstów postaci kobiecych. Tytułowy "remix" dotyczy nie tylko faktu "remiksowania" przez artystki elementów dotychczasowych realizacji, jest to także próba "zremiksowania" stereotypów i kobiecych przyzwyczajeń do własnych ograniczeń, w celu ukazania triumfu kobiety, poszukującej dialogu w społeczeństwie. "Ofelia_remix" to kolejna odsłona projektu performatywnego trójmiejskich artystek działających wspólnie jako kolektyw "Amareya Theatre & Guests". Do kolektywu należą: Dorota Androsz, Joanna Duda, Anna Kalwajtys, Agnieszka Kamińska, Katarzyna Pastuszak, Aleksandra Śliwińska.

Spektakl
Jesteśmy wszyscy tacy sami w reżyserii Anny Steller, jest luźno inspirowany filmem Piera Paolo Pasoliniego Teorema. Spektakl zrealizowany jest w oparciu o ruch, taniec, słowo i śpiew performerów. Jest to współczesna przypowieść o człowieku rozdzieranym namiętnościami, uwikłanym w dualizm ciała i duszy, cierpienia i ekstazy. Anna Steller o spektaklu mówi tak: cichy jęk wydobywa się z mych ust, jęk rozkoszy i zatracenia, osuwam się powoli na ziemię, prąd przepływa przez mą skórę, świętość spływa na me członki, faluję na powierzchni, moje ciało odradza się w rozkoszy, moje ciało staje się świątynią, anioły nadpływają z góry grając na trąbach, otwiera się nieboskłon i ekstaza jak ból przebija włócznią moje ciało...moje boskie ciało...

Popularyzując taniec jak nowoczesny i awangardowy środek wyrazu, przygotowaliśmy widowisko rozpięte między estetyką baletu, teatru post-dramatycznego i sztuki performance. Niesamowite wnętrze XIV wiecznego kościoła mieszczącego Centrum Świętego Jana pomoże sprawić by widzów festiwalu Metropolia jest Okey czekała wyjątkowa intelektualna i duchowa uczta.

START: godz. 19.00
WSTĘP: wolny

W ramach wydarzenia

Dodaj zdjęcie

Opinie (3)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.