• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Teatr przy Stole: R. Rueff, Gruba ryba

Wraz z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego zapraszamy 20 lutego o godz. 18:30 na spektakl Teatru przy Stole pt. Gruba ryba autorstwa Rogera Rueffa.

Obsada:
Mirosław Krawczyk
Piotr Łukawski
Robert Ciszewski
Szymon Ropel

O sztuce:
W żartach można by nazwać tę sztukę skrzyżowaniem Czekając na Godota z Kolacją dla głupca. Trzej handlowcy urządzają przyjęcie, na którym mają zamiar nawiązać kontakt z prominentnym biznesmenem, czyli tytułową grubą rybą. Potencjalny kontrahent może na zawsze odmienić ich kariery i jednym kontraktem uratować podupadającą fabrykę smarów, w której pracują. Phil (najstarszy) jest wypalony zawodowo, rozwodzi się z żoną i zaczyna zastanawiać się nad sensem życia. To spokojny i zrównoważony facet. Larry ma o sobie wysokie mniemanie, chętnie ogląda się za kobietami, jest cyniczny, wygadany i czasami wyraża się bardzo dosadnie. To jemu najbardziej zależy na pozyskaniu kontraktu. Bob (najmłodszy) niedawno się ożenił, entuzjastycznie podchodzi do wszystkiego, co robi, a na dodatek ma swoje zasady. Zasady, które będą miały zasadniczy wpływ na rozwój akcji, okazuje się bowiem, że jedyną osobą, która może nawiązać kontakt z "grubą rybą", jest właśnie Bob...
Sympatyczny tekst, pełen ironii i humoru, poruszający również ważne życiowe tematy. Na kanwie tej sztuki Rogera Rueffa w 1999 roku powstał film zatytułowany The Big Kahuna z Kevinem Spacey'em, Peterem Facinellim i Dannym DeVito (film nie wszedł na polskie ekrany).
(źródło opisu: https://www.adit.art.pl/sztuki/gruba-ryba)

O projekcie:
Teatr Przy Stole jest projektem, który od lat gromadzi miłośników teatru. Odczytywane przy stole sztuki bawiły i wzruszały teatralną widownię. W nowym sezonie widowisko zmienia swoje miejsce i przenosi się do Sopoteki największej filii Biblioteki Sopockiej. Projekt tworzony jest we współpracy z Katedrą Dramatu, Teatru i Widowisk w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego oraz Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Koordynatorką comiesięcznych spotkań i prelegentką jest teatrolog i profesor Uniwersytetu Gdańskiego Małgorzata Jarmułowicz. Opiekę reżyserską nad projektem od lat sprawuje Krzysztof Gordon, a do czytania sztuk zapraszani są aktorzy Teatru Wybrzeże.

Projekt jest dofinansowany ze środków Miasta Sopotu

Opinie

Sprawdź się

W którym roku zainaugurował swoją działalność Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni?