• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Teatr przy Stole: Kredyt J. Galcerána

Biblioteka Sopocka wraz z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają 16 stycznia na spektakl Teatru przy Stole pt. Kredyt autorstwa J. Galcerána.

kwi 17

poniedziałek, godz. 18:30

Sopot,
Wstęp wolny
kwi 29

sobota, godz. 18:00

Gdańsk,
bilety 30 zł
Kup bilet
Uwaga! Zmiana godziny: 18:30
Sopoteka / ul. Kościuszki 14 (Sopot Centrum poziom +1)

O sztuce:
Pozornie zwyczajna historia: do banku przychodzi klient, chce dostać kredyt. Jest jednak pewien problem nie dysponuje żadnym zabezpieczeniem finansowym. Kiedy bankier definitywnie odmawia mu przyznania pożyczki, zdesperowany klient sięga po dość nietypowy szantaż. Jaki? Nie zdradzimy, nie chcemy psuć niespodzianki.

Kredyt to inteligentna komedia z błyskotliwym humorem, żywymi dialogami, obfitująca w zwroty akcji od samego początku. Jeden z aktorów grających w hiszpańskiej realizacji sztuki powiedział: Gdybyśmy przerywali grę po każdej salwie śmiechu, spektakl nigdy by się nie skończył. To chyba najlepsza rekomendacja Kredytu, który został napisany w r. 2013, a jest grany w Hiszpanii, Argentynie, Grecji, Meksyku, Panamie, Finlandii, Peru, Niemczech, Austrii, Chile, na Węgrzech i we Włoszech.
(źródło opisu: adit.art.pl)

O projekcie:
Teatr Przy Stole jest projektem, który od lat gromadzi miłośników teatru. Odczytywane przy stole sztuki bawiły i wzruszały teatralną widownię. W nowym sezonie widowisko zmienia swoje miejsce i przenosi się do Sopoteki największej filii Biblioteki Sopockiej. Projekt tworzony jest we współpracy z Katedrą Dramatu, Teatru i Widowisk w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego oraz Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Koordynatorką comiesięcznych spotkań i prelegentką jest teatrolog i profesor Uniwersytetu Gdańskiego Małgorzata Jarmułowicz. Opiekę reżyserską nad projektem od lat sprawuje Krzysztof Gordon, a do czytania sztuk zapraszani są aktorzy Teatru Wybrzeże.

Projekt jest dofinansowany ze środków Miasta Sopotu.

Opinie

Sprawdź się

Jak nazywa się Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych?