• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Teatr Wybrzeże wróci latem i szykuje dwie premiery

Łukasz Rudziński
13 czerwca 2020 (artykuł sprzed 2 lat) 
Opinie (29)
Już 24 lipca działalność sceny Malarnia po remoncie zainauguruje premiera spektaklu "Życie intymne Jarosława". Już 24 lipca działalność sceny Malarnia po remoncie zainauguruje premiera spektaklu "Życie intymne Jarosława".

Teatr Wybrzeże wraca do działań scenicznych. Na pierwsze propozycje poczekamy do lipca. Wiadomo już, że spektakli będzie dużo mniej niż w poprzednich latach. Dużo skromniej zapowiada się też Scena Letnia w Pruszczu Gdańskim, gdzie publiczność zobaczy spektakle Wybrzeża tylko w jeden weekend. W wakacje przygotowane zostaną dwie premiery - "Życie intymne Jarosława" oraz "Żabusia".Repertuar Teatru Wybrzeże na lipiec i sierpień


- Sytuacja, jak wiemy, jest trudna. Wszyscy zdają sobie sprawę, że stąpamy po kruchym lodzie, ale mamy nadzieję, że w zdrowiu i bez komplikacji uda się zrealizować plany wakacyjne. Chcemy zacząć realizować nasze zobowiązania premierowe. Planujemy wystawić premiery pod koniec lipca i sierpnia. Wznowiliśmy już próby do spektakli i wierzymy, że w wakacje będziemy mogli grać dla naszych widzów, chociaż trzeba jasno zaznaczyć, że tegoroczne lato będzie dużo skromniejsze od wcześniejszych. Zagramy tylko 15 tytułów i grać będziemy głównie w soboty i niedziele - mówi Adam Orzechowski, dyrektor Teatru Wybrzeże.
Na deski Wybrzeża wraca zróżnicowany repertuar. W Starej Aptece zobaczymy "Śmierć komiwojażera" (11-12 lipca), "Śmierć Iwana Iljicza" (18-19 lipca) oraz bajkę dla dzieci "Zaczarowana królewna" (15-16 sierpnia). Na Scenie Kameralnej zagrane zostaną "Fedra" (11-12 lipca), "Inteligenci" (18-19 lipca), "Niezwyciężony" (25-26 lipca), "Seans" (1-2 sierpnia) oraz nowa produkcja - "Żabusia" Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Jarosława Tumidajskiego. Spektakl ten przedpremierowo zagrany zostanie 14, 15 oraz 20 i 21 sierpnia. Premierę będzie mieć w sobotę 22 sierpnia na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże w Parku Kulturowym Faktoria w Pruszczu Gdańskim.

Natomiast na inaugurację wyremontowanej Sceny Malarnia wystawiona zostanie premiera, która miała tę scenę inaugurować w kwietniu - "Życie intymne Jarosława" na podstawie korespondencji, dzienników i opowiadań Jarosława Iwaszkiewicza w reżyserii Kuby Kowalskiego. Pierwsi widzowie przedpremierowo zobaczą spektakl 23 lipca. Dzień później odbędzie się premiera. Kolejne terminy grania to 25 i 26 lipca oraz 22 i 23 sierpnia. W sierpniu w Malarni zobaczymy też "Płatonowa" (1-2 sierpnia), "Akt równoległy" (8-9 sierpnia) i "Reset" (15-16 sierpnia).

Jedyny weekend na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim połączony będzie z premierą. 22 sierpnia zobaczymy tam "Żabusię", do której próby już trwają. Jedyny weekend na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim połączony będzie z premierą. 22 sierpnia zobaczymy tam "Żabusię", do której próby już trwają.
Weekend 22-23 sierpnia to jedyna możliwość, by obejrzeć spektakle Wybrzeża na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim. Oprócz "Żabusi" prezentowanej 22 sierpnia wieczorem, będzie to jeszcze spektakl dla dzieci "Przygody Koziołka Matołka" (popołudnie 23 sierpnia). Teatr Wybrzeże grać będzie również w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

- "Żabusię" i "Zaczarowaną królewną" gramy w Pruszczu Gdańskim na pożegnanie i jednocześnie jako zapowiedź powrotu Sceny Letniej w przyszłym roku. W lipcu i sierpniu wracamy za to do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, gdzie zagramy "Wesołe kumoszki z Windsoru" w reżyserii Pawła Aignera oraz "Jak wam się podoba", wyreżyserowane przez Krystynę Jandę. "Kumoszki..." zagramy osiem razy w lipcu, "Jak wam się podoba" czterokrotnie w sierpniu - dodaje Adam Orzechowski.
Przypomnijmy, że teatry funkcjonują w ścisłym rygorze sanitarnym. Każdy podczas pobytu w Teatrze Wybrzeże musi mieć na twarzy maseczkę. Przy wejściu do każdej ze scen znajdować się będzie płyn do dezynfekcji rąk, z którego każdy musi skorzystać. Szatnie pozostają zamknięte, a odzienie wierzchnie należy zabrać ze sobą na widownię. Nie ma możliwości nabycia wejściówek na spektakle Wybrzeża. Na widowni Starej Apteki zasiąść może maksymalnie 68 osób, Scena Kameralna pomieści 50-70 widzów w zależności od ustawienia sceny i widowni. Około 70 miejsc będzie też dostępnych w Malarni. Duża Scena jest zamknięta z powodu remontu.

Zamów jedzenie do domu


Za bilety na spektakle zapłacimy jak dotąd według podziału na progi finansowe. 30 zł za bilety normalne i 25 za ulgowe zapłacimy za wstęp na "Zaczarowaną królewnę". Odpowiednio 45 zł i 35 zł to koszt biletów na "Inteligentów", "Płatonowa", "Seans", "Niezwyciężonego", "Reset", "Śmierć Iwana Iljicza", "Życie intymne Jarosława" i "Żabusię". Z kolei 65 zł za bilet normalny i 50 zł za ulgowy to ceny biletów na "Śmierć komiwojażera", "Fedrę", "Akt równoległy", "Jak wam się podoba" i "Wesołe kumoszki z Windsoru". Na wydarzenia na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim wstęp jest wolny.

Miejsca

Opinie (29) 2 zablokowane

 • Teatr Wybrzeże: ani nowoczesny ani awangardowy ani tradycyjny. Nijaki. Takie przedstawienia można obejrzeć jak kraj długi i szeroki: w Wałbrzychu, Koszalinie czy Lublinie. Jedyny znak rozpoznawczy to gołe poślady- punkt obowiązkowy każdej inscenizacji.

  • 16 29

 • Hahaha ale zabawny komentarz, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością :D. Pytanie 1: w których premierach z ostatnich dwóch sezonów z Wybrzeża były gołye pośladki? Pytanie 2: jakie spektakle widziałeś w wymienionych miastach? Jak wrażenia? Jeżeli nie odpowiedz - potwierdzisz tylko moje zdanie, że chciałeś zabłysnąć, a nie masz pojęcia o teatrze. Następnym razem - chcesz błysnąć to posyp się (ekologicznym) brokatem! :D

  • 9 6

 • " Życie intymne Jarosława'- taki tytuł że ludzie będą walili drzwiami i oknami.

  Może się wreszcie dowiemy...

  • 15 2

 • Ja widziałem dużo gołych pośladków w dwóch ostatnich sezonach. Np. w "Bella Figura". Całkiem zgrabne i nie budzące niezdrowych emocji, lecz emanujące kobiecym pięknem.

  • 3 4

 • Brawo dla teatru, inni powinni też grać np. opera i filharmonia. Ale oni to lenie śmierdzące.

  • 0 13

 • "Bella Figura" to premiera sprzed trzech sezonów, więc może trzymajmy się współczesności, bo zaraz ktoś przypomni spektakl sprzed 10 lat...

  • 6 4

 • Adamie, dopilnuj aby tytuł o którym rozmawialiśmy nie pojawił się na deskach.

  • 11 0

 • Niejednemu psu Burek...

  • 4 2

 • Ja sobie przypominam golasy tylko w śmierci komiwojażera i kordianie, ale niestety to prawda, ze Wybrzeze przyzwyczaiło widzów do zbędnej nagości w co drugim spektaklu.

  • 5 8

 • Golasy w "Śmierci komiwojażera"?! Nie kłam!!! Skoro w co drugim spektaklu to dalej - wymieniaj! Będzie to awykonalne, ponieważ kłamiesz :))))

  • 4 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Festiwal Książki Psychologicznej

Do DNA

wystawa

Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki

wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

W ilu językach można wysłuchac opowieści o historii Katowni, siedzibie Muzeum Bursztynu w Gdańsku?