Wiadomości

Teatr Wybrzeże ponownie na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim

Scena Letnia Teatru Wybrzeże mieści się w Międzynarodowym Parku Kulturowym Faktoria przy ulicy Zastawnej w Pruszczu Gdańskim. Spektakle pokazywane będę raz w tygodniu w weekendy od 6 lipca do 23 sierpnia.
Scena Letnia Teatru Wybrzeże mieści się w Międzynarodowym Parku Kulturowym Faktoria przy ulicy Zastawnej w Pruszczu Gdańskim. Spektakle pokazywane będę raz w tygodniu w weekendy od 6 lipca do 23 sierpnia. mat. Teatru Wybrzeże

Już po raz szósty w Międzynarodowym Parku Kulturowym Faktoria przy ulicy Zastawnej w Pruszczu Gdańskim Teatr Wybrzeże gra swoje spektakle w trakcie wakacji. Pokazy Sceny Letniej Wybrzeża w każdy sobotni wieczór, jedynie pierwszy pokaz w niedzielę 6 lipca.Nowością na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim będzie m.in. spektakl "Seans" w reż. Adama Orzechowskiego.
Nowością na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim będzie m.in. spektakl "Seans" w reż. Adama Orzechowskiego. fot. Łukasz Unterschuetz / trojmiasto.pl
Plenerowa Scena Letnia Teatru Wybrzeże to wspólna inicjatywa teatru i Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim. Scena mieści się w Międzynarodowym Parku Kulturowym Faktoria przy ulicy Zastawnej w Pruszczu Gdańskim. Spektakle pokazywane będą w soboty - do 9 sierpnia włącznie przedstawienia rozpoczynać się będą o godz. 21, natomiast w dwie kolejne soboty sierpnia o godz. 20. Wyjątkiem jest inaugurujący Scenę Letnią pokaz, który z uwagi na trwający festiwal Open'er w Gdyni odbędzie się w niedzielę 6 lipca.

- Gramy tradycyjnie już w każdą sobotę lipca i sierpnia. Jedynie inauguracja przypada na niedzielę 6 lipca. Pokażemy naszej publiczności w Pruszczu Gdańskim siedem spektakli, większość z nich prezentowaliśmy tu z powodzeniem w poprzednich latach. Nowością będzie pokaz "Seansu" oraz spektakl, którego premiera odbędzie się na Scenie Letniej, przygotowywany przez Jarosława Tumidajskiego pod roboczym tytułem "Przekładanka". Wierzymy, że pogoda, tak jak w ubiegłym roku, będzie naszym sprzymierzeńcem - mówi Adam Orzechowski, dyrektor Teatru Wybrzeże.

Od kilku lat w repertuarze Sceny Letniej znajduje się premiera, przygotowywana specjalnie na Scenę Letnią, która trafia później do repertuaru teatru. Tak będzie i tym razem. Wybrzeże przygotuje premierę spektaklu "Przekładanka" (tytuł roboczy) Derka Benfielda w reżyserii Jarosława Tumidajskiego. Jest to historia dwóch par świeżo upieczonych kochanków, którzy przyjeżdżają do uroczego hoteliku na romantyczny weekend, myśląc, że pozostawiają swoich małżonków w domach. Ponieważ życie potrafi płatać figle, okaże się, że wszyscy wybrali to samo miejsce na upojne chwile w ramionach kochanków.

"Przekładankę" widzowie Sceny Letniej obejrzą dwukrotnie (premiera 16 sierpnia, kolejny pokaz tydzień później). Pozostałe tytuły prezentowane będą raz. Sezon inaugurują "Intymne lęki" w reż. Adama Orzechowskiego w niedzielę 6 lipca o godz. 21. Później, co sobotę, prezentowane będą "Willkommen w Zoppotach" (12.07), "Wielka Improwizacja" (19.07), "Skrzynk@Pandory" (26.07), "Faza Delta" (2.08), "Seans" (9.08).

W ubiegłym roku spektakle Sceny Letniej obejrzało je niemal sześć tysięcy widzów. Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny.

Opinie (16) 1 zablokowana

 • Fajnie, że w końcu piszą coś o Pruszczu

  • 28 2

 • Teatr wybrzeze

  Fantastyczna inicjatywa ze strony wladz Pruszcza Gdanskiego. Co roku jezdze tam na spektakle lub koncerty , i jestem zadowolony,ze istnieje cos takiego. Gratulacje i polecam wszystkim :)

  • 36 0

 • Ja najczęściej przyjeżdzam na koncery na dni Pruszcza

  Gdyby nie znajomi w tamtej okolicy to bym nawet nie wiedział o tej imprezie

  • 13 0

 • Teatr wybrzeze

  Bo oni zazwyczaj nie reklamuja tych Dni Pruszcza . A i bez tego 20 tysiecy osob przychodzi na ta impreze ;)

  • 9 0

 • błąd w artykule

  Na początku p. Łukasz pisze, że spektakl "Intymne lęki" będzie 6 lipca w niedzielę, ale już po chwili wprowadza w błąd czytelników, pisząc, "Sezon inaugurują "Intymne lęki" w reż. Adama Orzechowskiego w niedzielę 6 sierpnia o godz. 21" . Jak zwykle bałagan i sprzeczne informacje...

  Odpowiedź redakcji:

  Dziękujemy za sugestię. Treść została poprawiona.

  • 3 0

 • Gdyby napisali o tym na trojmiescie przyszłoby min 50 000

  • 3 1

 • Pruszcz się niesamowicie rozwinął przez ostatnile 10 lat

  Dobrze zarządzane miasto, masa inwestycji no i liczba mieszkańców zwiększyła się o połowę

  • 14 1

 • A czy straż miejska o tym wie ?

  Myślę, że to ona jako pierwsza z instytucji powinna wiedzieć o takich dużych przedsięwzięciach- w końcu to ona jako jedyna daje nam gwarancje 100%-wego poczucia bezpieczeństwa i uśmiechu nacodzień !

  • 0 11

 • Bez przesady...

  ...nie o połowę, a o jakieś 5000 w ciągu 10 lat.
  A mieszka się w Pruszczu wyśmienicie, 10 lat temu przeprowadziłem się tu z Gdańska i jest to doskonałe miejsce do życia.

  • 8 0

 • z 20000 na 30000 obywateli więc o połowę ;)

  • 2 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Rozrywka

Kontrowersje wokół działalności miejskiego artysty
Kontrowersyjna działalność artysty z Gdyni
O mieszkaniu z duszą na Dolnym Mieście i niezwykłej kolekcji
O mieszkaniu z duszą na Dolnym Mieście

Kulinaria

Ostry Cień Mgły i Forfiter. Odjechane nazwy dań z trójmiejskich lokali
Odjechane nazwy dań z trójmiejskich lokali
Obiady do domu. Zamów i spróbuj nowych rzeczy
Zamów obiady do domu

Sprawdź się

Jak nazywa się gra komputerowa stworzona przez Mateusza Skutnika, której akcja rozgrywa się w Gdańsku?

 

Najczęściej czytane