stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Teatr Wybrzeże: Teatr online

Teatr Wybrzeże i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego serdecznie zapraszają do wspólnego oglądania online wybranych tytułów z repertuaru Teatru. Rejestracja spektakli dostępna będzie przez 24 godziny od daty i godziny prezentacji na stronie www.pomorskie.eu i www.gdansk.pl oraz na kanale You Tube pomorskie.eu.

paź 21

środa, godz. 19:00

bilety 20 zł
paź 23

piątek, godz. 18:00

bilety 28-30 zł
przedsprzedaż 25 zł
Zaczynamy dzisiaj o godzinie 21.00. Jako pierwszy w naszym cyklu zaprezentowany zostanie spektakl RUSCY Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego.

Początkowo pierwszy miał być BLASZANY BĘBENEK, ale z przyczyn technicznych emisja BLASZANEGO BĘBENKA została odwołana. Wkrótce pojawi się informacja o kolejnych spektaklach Teatru Wybrzeże prezentowanych w ramach cyklu Teatr online!

Repertuar cyklu Teatr online

RUSCY Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego
20 marca od godz. 21.00 do 21 marca do godz. 21.00

O spektaklu

RUSCY to sztuka o Polakach, którzy nie z własnej woli i winy zostali skazani na rozłąkę z krajem, a z powodu swojej tożsamości narodowej byli prześladowani. Uwzględniając perspektywę historyczną autor przygląda się również losowi dzisiejszych polskich repatriantów, ich zmaganiom z własną tożsamością rozpiętą w dramatyczny sposób pomiędzy polską martyrologią a kulturową rosyjskością, na którą wyrokiem historii zostali skazani. A opowiadając o repatriantach, autor przygląda się również polskiemu losowi i zadaje pytania o prawo do bycia Polakiem na przekór historii.

Radosław Paczocha
RUSCY
Reżyseria: Adam Orzechowski

W spektaklu występują: Magdalena Gorzelańczyk - Wiera, Agata Woźnicka - Natasza, Sylwia Góra - Weber - Mama, Krzysztof Matuszewski - Dziadek, Piotr Biedroń - Ksiądz Bukowiński, Jura, Katarzyna Dałek - Kobieta, Urzędniczka w ambasadzie, Barbara, Katarzyna Z. Michalska - Kobieta, Urzędniczka w gminie, Piotr Chys - Rosjanin, Antropolog, Polak, Robert Ninkiewicz - Rosjanin, Jerzy, Marek Tynda - Nauczyciel, Antropolog.

Prapremiera: 11 listopada 2018 roku

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Ile placówek liczy Muzeum Narodowe w Gdańsku?

 

Najczęściej czytane