stat
Impreza już się odbyła

Teatr Qfer "Szopka Chłopska"

wrz 27

niedziela, godz. 13:00

Gdańsk, Potęgowska 3
Wstęp wolny
paź 11

niedziela, godz. 11:00, i 15:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
ulgowy 15 zł
Kup bilet
Teatr w Blokowisku (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) oraz Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec zapraszają na gdańską Zaspę, do klubu "Plama" Gdański Archipelag Kultury na familijny spektakl w wykonaniu Teatru Qfer. Poczuj z nami klimat dawnych świąt. Wstęp wolny.

Dawnymi czasy, w okresie Świąt Bożego Narodzenia, kolędnicy wędrowali od chaty do chaty z szopką i lalkami. Wędrowni przebierańcy prezentowali zgromadzonej gawiedzi widowisko opowiadające o narodzinach Jezusa, złym królu Herodzie, a także trzech Królach, pasterzach, Diable, Aniele i Śmierci. Niestety dzisiaj ten piękny obyczaj już prawie zaginął. Właśnie dlatego Teatr Qfer przywołuje go w spektaklu "Szopka Chłopska".

Dwojgu aktorom partneruje kilkanaście kukiełek. Sceny biblijne i intermedia rozgrywane są na przemian w szopce i przed nią. Z zapałem wiejskich kolędników aktorzy śpiewają liczne kolędy i pastorałki, głosząc światu dobrą nowinę. Zapraszają do wtórowania publiczność.

Język spektaklu ujętego w klamry kolędniczego widowiska jest ubarwiony gwarą, ale całkowicie zrozumiały, akcja jest wartka, a historia rzewna i śmieszna zarazem. Całość rozegrana jest w doskonałym tempie.

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Pierwszy pokaz filmu "Popiół i diament" odbył się w klubie Żak. A gdzie i w którym roku odbył się drugi?