stat
Impreza już się odbyła

Teatr Qfer "Szopka Chłopska"

bilety 30 zł
Kup bilet

Fahrenheit

lut 19-20

środa - czwartek, godz. 10:00

Gdańsk,
bilety 25 zł
ulgowy 22 zł
Teatr w Blokowisku (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) oraz Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec zapraszają na gdańską Zaspę, do klubu "Plama" Gdański Archipelag Kultury na familijny spektakl w wykonaniu Teatru Qfer. Poczuj z nami klimat dawnych świąt. Wstęp wolny.

Dawnymi czasy, w okresie Świąt Bożego Narodzenia, kolędnicy wędrowali od chaty do chaty z szopką i lalkami. Wędrowni przebierańcy prezentowali zgromadzonej gawiedzi widowisko opowiadające o narodzinach Jezusa, złym królu Herodzie, a także trzech Królach, pasterzach, Diable, Aniele i Śmierci. Niestety dzisiaj ten piękny obyczaj już prawie zaginął. Właśnie dlatego Teatr Qfer przywołuje go w spektaklu "Szopka Chłopska".

Dwojgu aktorom partneruje kilkanaście kukiełek. Sceny biblijne i intermedia rozgrywane są na przemian w szopce i przed nią. Z zapałem wiejskich kolędników aktorzy śpiewają liczne kolędy i pastorałki, głosząc światu dobrą nowinę. Zapraszają do wtórowania publiczność.

Język spektaklu ujętego w klamry kolędniczego widowiska jest ubarwiony gwarą, ale całkowicie zrozumiały, akcja jest wartka, a historia rzewna i śmieszna zarazem. Całość rozegrana jest w doskonałym tempie.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Najbardziej prestiżowa i najwyższa nagroda dla dramatopisarzy przyznawana jest w: