• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Teatr Przy Stole: Na ostatek Joanny Gralińskiej

Wraz z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego zapraszamy na spektakl Teatru przy Stole pt. Na ostatek Joanny Gralińskiej.

19 czerwca, godz. 18:30
Sopoteka / ul. Kościuszki 14 (Sopot Centrum poziom +1)

O sztuce:
Czy możliwości, jakimi dysponuje współczesna medycyna, to właściwy sposób na zaspokajanie zachcianek, które wielu nazbyt pochopnie utożsamia że szczęściem i życiowym spełnieniem? Jaki jest koszt korygowania tą metodą wyroków losu oraz własnych błędów? W sztuce Joanny Gralińskiej Na ostatek gorzko-ironicznej odpowiedzi na te pytania udzielają potomkowie postaci, jakie dialogowały z sobą w średniowiecznym wierszu Rozmowa Mistrza Polikarpa za Śmiercią, a przykładem "ku przestrodze" jest historia rozgrywająca się między dwojgiem nowoczesnych małżonków i ekspansywną teściową. Sopocka autorka, bawiąc się samą formą dramatyczną oraz intertekstualnymi dygresjami, prowokuje do refleksji nad pułapkami postępu cywilizacyjnego i przemianami mentalnymi współczesnego człowieka.

Joanna Gralińska poetka, dramatopisarka, jurorka Sopockich Konsekwencji Teatralnych (Teatr Boto). Absolwentka matematyki na Politechnice Gdańskiej oraz studiów w dziedzinie filozofii, literaturoznawstwa i germanistyki w Niemczech, gdzie mieszkała przeszło 30 lat. Swoje utwory publikowała w antologiach w języku polskim i niemieckim.

Teatr Przy Stole jest projektem, który od lat gromadzi miłośników teatru. Odczytywane przy stole sztuki bawiły i wzruszały teatralną widownię. Projekt tworzony jest we współpracy z Katedrą Dramatu, Teatru i Widowisk w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego oraz Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Koordynatorką comiesięcznych spotkań i prelegentką jest teatrolog i profesor Uniwersytetu Gdańskiego Małgorzata Jarmułowicz. Opiekę reżyserską nad projektem od lat sprawuje Krzysztof Gordon, a do czytania sztuk zapraszani są aktorzy Teatru Wybrzeże.

Projekt jest dofinansowany ze środków Miasta Sopotu.

Opinie

Sprawdź się

Jednym z najcenniejszych eksponatów Muzeum Narodowego w Gdańsku jest srebrna ozdoba z XIII w., której podstawę stanowi...?