• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Teatr Lalki i Ludzie - spektakl gościnny

teatr lalek teatr dla dzieci
kasy:
58 551-22-66, 58 551-50-31
wystawia:
Muzeum Sopotu
Na zakończenie lata Muzeum Sopotu zaprasza na spektakl cieni i warsztaty dla dzieci Teatru Lalki i Ludzie z Białegostoku. Artyści sami o sobie mówią: "Robimy teatr, który umożliwia współdziałanie artystów operujących odmiennymi środkami wyrazu. Stałym elementem naszych działań scenicznych są techniki i tematy związane z teatrem lalek. Dlaczego? Kochamy to!".

W sopockim muzeum odbędą się dwa spektakle:

03.09.2016 r. (sobota), godz. 20.00
"Podróż"

Malarz, muzyk i aktor tworzą opowieść, której głównym tematem jest los i przemijanie. Widowisko składa się z cyklu ruchomych obrazów. Każdy z nich w odmienny sposób odnosi się do tematu podróży. W obrazach "Piechur" i "Wioślarz" poznajemy różne typy ludzkie i ich sposoby na podróżowanie. W"Kołysance" matka wędruje w czasie i wyobraża sobie, co może przynieść kołysanemu dziecku przyszłość. "Myśl" pokazuje nam podróż rozumianą jako proces. "Biegacz" jest opowieścią o okrucieństwie losu. "Ślad" - pytaniem "co po sobie pozostawimy?".

04.09.2016 r. (niedziela), godz. 11.00
"Okienko"

Jest to widowisko adresowane do najmłodszego widza. Składa się z ośmiu krótkich historii. Każda z nich ma ukryty morał. Spektakl był pokazywany także poza Polską: w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych i wszędzie spotykał się z bardzo ciepłym przyjęciem.

Po spektaklu, o godz. 12.00 odbędą się warsztaty dla dzieci.

Wstęp na spektakle i warsztaty jest bezpłatny.

[gh][foto1][foto2][foto3][foto4][foto5][foto6][/gh]

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery