stat
Impreza już się odbyła

Teatr Gazetowy w poszukiwaniu wolności

Teatr Gazetowy to jedna z metod Teatru Uciśnionych. Powstała w latach 70.tych w pracach Teatru Arena, którego dyrektorem artystycznym był Augusto Boal. W Teatrze Gazetowym wykorzystuje się szereg technik pracy z tekstem dziennikarskim, mających na celu przekształcenie go w tekst dramaturgiczny. Przy użyciu dźwięku i obrazu wydobywa się znaczenia, które na pierwszy rzut oka pozostają ukryte.

W zależności od potrzeby i tematu Teatr Gazetowy pracuje nad dodaniem kontekstu społecznego omawianego w tekście problemu. Poprzez takie działanie możliwe jest pogłębione badanie praktyk opresyjnych nad którymi pracuje grupa oraz dokładniejsze opisanie sytuacji społecznej, którą chce zmienić.

Tematyka spektaklu zostaje osadzona w obecnym kontekście społecznym - wolności i solidarności. Sam spektakl zaś stworzony jest przez artystów i praktyków metodyki Teatru Uciśnionych z Gdańska.

Udział jest bezpłatny, dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Miasta Gdańska w ramach "Otwarty konkurs ofert 2019 - KONKURS NA DZIAŁANIA KULTURALNE 2019 / Biura Prezydenta ds. Kultury.

Informacja o biletach

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zgłoszenia mailowe do dr Marty Jurczyk - marta.jurczyk@ug.edu.pl

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Główna siedziba Muzeum Narodowego przy ul. Toruńskiej 1 znajduje się w gmachu należących niegdyś do: