• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Teatr Ecce Homo: Tinky Winky i Bingo - spektakl gościnny

spektakl dramatyczny
kasy:
58 301-13-28
wystawia:
Winda
w ramach wydarzenia:
XIII Ogólnopolski Festiwal Sztuk Autorskich Windowisko
6.0
2 oceny
Reżyseria: Marcin Bortkiewicz
Wykonanie: Katarzyna Kluk, Marek Kantyka, Karol Górski, Klaudyna Lewczuk, Michał Pustuła

"Dramat zdaje się społeczny w dwóch dramatach- Tinky Winky i Bingo"

Po bardzo dobrym przyjęciu jednoaktówki "Tinky Winky"  na podstawie tekstu Piotra Rowickiego, laureata Festiwalu Sztuk Autorskich i Adaptacji "Windowisko", reżyser Marcin Bortkiewicz, współpracujący z kieleckim Teatrem Ecce Homo sięgnął po kolejny tekst tego pisarza - "Bingo", który jest intelektualną i emocjonalną kontynuacją Tinky Winky.

 "Tinky Winky" to historia odwiedzin pracownika poradni psychologicznej Adriana Góraja ( w tej roli Karol Górski) w rodzinie alkoholików (Katarzyna Kluk i Michał Pustuła) wychowujących Jacusia (Marek Kantyka), dziecko zapatrzone w telewizyjne teletubisie.  Jest to spektakl przepełniony gorzkim śmiechem, o patologicznym uzależnieniu od telewizji.

W "Bingo" jesteśmy w klinice prowadzonej przez  Adriana Góraja, który zajmuje się leczeniem Jacusia i uzależnionej od hazardu tytułowej Bingo (w tej roli Klaudyna Lewczuk).

Marcin Bortkiewicz bardzo umiejętnie rozkłada akcenty. Obok scen drastycznych umieszcza sielankowe jak chociażby rodzące się uczucie między Jacusiem i Bingo. Dzięki zakończeniu  ujmuje całą historię w nawias.  

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery