• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Teatr Albo albo Warszawa | O ludziach, który myśleli, że są szaleni

Każdy z nas bez problemu mógłby podać schemat życia, według którego funkcjonujemy: narodziny - szkoła - studia - praca - emerytura - śmierć. Wpadamy w ten ciąg wydarzeń bardzo wcześnie i bardzo często nie wychodzimy z niego ani na chwilę.

Dlaczego? Czy myśl o postąpieniu inaczej niż wszyscy, o byciu 'nie-normalnym' budzi w nas lęk nie do przezwyciężenia? Czy jednak nie mamy nieustannie wrażenia, że to świat oszalał? Że żyjemy w wielkim szpitalu psychiatrycznym? Tylko kto nim przewodzi? I dlaczego boimy się mu przeciwstawić? Może, gdyby udało nam się, jako społeczeństwu, porozumieć i połączyć siły we wspólnej walce, to udałoby się nam osiągnąć cel? A może osobiste ambicje jednostek zawsze będą ważniejsze od celów społeczeństwa?
Spektakl na motywach "Lotu nad kukułczym gniazdem" Kena Kesey'a.

Teatr Albo albo Warszawa to niezależny teatr działający od maja 2019 r. w Warszawie. W swoich spektaklach łączy różne formy sceniczne - ruch, słowo, taniec. Działa w nurcie teatru postdramatycznego, opowiadając o rzeczach ważnych dla samych twórców i aktorów, czyli młodych ludzi. Aktorzy pochodzą z różnych środowisk, uczelni, mają różne talenty i zainteresowania. Łączy ich przekonanie, że poprzez teatr każdy może opowiadać o ważnych dla siebie rzeczach oraz, że teatr to wyjątkowe miejsca spotkania i wymiany poglądów, idei, wartości i pomysłów. Do tej pory teatr zrealizował trzy spektakle: "Samotnicy" (na motywach "Samotnika" E. Ionesco), "O ludziach, którzy myśleli, że są szaleni" (na motywach "Lotu nad kukułczym gniazdem" K. Kesey'a) oraz "Proces" (na motywach "Procesu" Franza Kafki).

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Jak nazywały się sopockie krasnale, które według legendy zamieszkiwały podziemne miasteczko?