Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Te Odiero (1 opinia)

teatr uliczny
czas trwania:
12 min.
Te Odiero
10.0 4 oceny 1 10
HURyCAN, Hiszpania, Argentyna, Francja
Te Odiero

Jak wyglądają fantazje, gdy wprowadzamy je w życie?
Etiuda przedstawia punkt styczny pomiędzy miłością a gniewem, które ożywiają miłosne relacje i prowadzą do wzlotów i upadków w wymiarze uczuciowym (i fizycznym). Miejsce, w którym ruch i żądze ścierają się z niezdarnością ciał, z których biorą swój początek. Konfrontacja i zjednoczenie łączą się i artyści rozpoczynają niesamowity taniec, który jest zarówno nieprzewidywalny, jak i jednoczący.

Candelaria urodziła się w Buenos Aires w Argentynie, gdzie zaczęła zajmować się tańcem współczesnym. W 2004 r. pojechała do Anglii i rozpoczęła współpracę z wieloma ważnymi teatrami tańca współczesnego z Anglii i Hiszpanii. Ukończyła Conservatorio Superior de Danza María de Ávila w Madrycie.

Równolegle do swojej działalności w roli tancerki, w 2010 roku rozpoczęła jako choreograf współpracę z Arthurem Bernardem Bazinem. Zaczynał on od dramatu na obrzeżach Paryża, gdzie szkolił się u Frederica Batiste'a. Kontynuował nauki we francuskiej stolicy, łącząc dramat ze studiowaniem sztuk wizualnych, aż w końcu przyznano mu Ogólny Dyplom Uniwersytecki Sztuk Plastycznych (DUG) Uniwersytetu w Paryżu I. Obie dziedziny działalności zostały docenione i w związku z tańcem otrzymał wiele międzynarodowych nagród.

W 2010 roku rozpoczął badania z Candelarią Antelo, po których stworzyli etiudę zatytułowaną "Discordio", dzięki której wygrali I Konkurs Choreograficzny w Vallecas w Hiszpanii. W czerwcu 2011 roku zostali oboje zaproszeni, aby podzielić się procesem twórczym w La Gomera Choreographic Center, gdzie rozpoczęli pracę nad projektem "Te Odiero". Dzięki tej etiudzie otrzymali kilka nagród na konkursach w Hiszpanii, Niemczech i Francji. W 2013 roku utworzyli grupę HURyCAN i zorganizowali premierę swojego nowego dzieła "Je Te Haime" uznanego za najlepsze przedstawienie teatru tańca na 27 Międzynarodowym Festiwalu Teatru i Tańca w Huesca w Hiszpanii.

Opinie (1)

  • Fantastyczni! (opinia sprzed 7 lat)

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery