stat
Impreza już się odbyła

Taniec w fotografiach Agnieszki Doborzyńskiej i Bartosza Bańki

W październiku w Stacji Kultura podziwiać można wystawę fotografii tańca autorstwa Agnieszki Doborzyńskiej i Bartosza Bańki. Bohaterkami prac są uczestniczki projektu "Obłoki jasne nad tobą. Słowo. Obraz. Taniec." , na który biblioteka otrzymała dofinansowanie z Instytutu Muzyki i Tańca.

Wystawa fotografii przyrodniczej

11 grudnia 2019 - 31 stycznia 2020

bilety 25 zł
ulgowy 17 zł
Od marca do czerwca młodzież wzięła udział w różnorodnych warsztatach tanecznych, teatralnych, kostiumograficznych prowadzonych przez doświadczonych twórców. Zwieńczeniem trzymiesięcznej pracy był spektakl teatru tańca inspirowany tomikiem poezji Pawła Huelle pt. "Obłoki jasne nad tobą".

Fotografowie (Agnieszka Doborzyńska i Bartosz Bańka) oraz filmowiec (Mariusz Hybiak) towarzyszyli uczestniczkom podczas całego procesu pracy nad spektaklem. Wystawa prezentuje najciekawsze fotografie ilustrujące bogactwo działań realizowanych w ramach projektu oraz jego zwieńczenie - widowiskowy spektakl taneczny, który zaprezentowany został w przestrzeni wypożyczalni Stacji Kultura 12 czerwca 2019 roku.

Uroczysty wernisaż wystawy odbył się 20 września br w Stacji Kultura. Wydarzeniu towarzyszyła premiera filmu ilustrującego działania i zmagania uczestniczek w trakcie pracy nad spektaklem oraz ukoronowanie tych zmagań - spektakularny spektakl taneczny do słów Pawła Huelle zawartych w tomiku "Obłoki jasne nad tobą".

O projekcie:

Motywem przewodnim projektu była twórczość gdańskiego pisarza i poety Pawła Huelle, którego premiera tomiku "Obłoki jasne nad tobą" odbyła się w Stacji Kultura w maju 2018 roku. Wiersze stały się pretekstem do stworzenia teatru tańca, który połączył z pozoru odmienne dziedziny sztuki (poezję, obraz i taniec).

W przedsięwzięciu uczestniczyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 9 oraz Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Rumi. W okresie marzec-czerwiec 2019 młodzież wzięła udział w warsztatach tańca klasycznego, współczesnego, improwizacji, jazzu, tańca afrykańskiego oraz w zajęciach kostiumograficznych i performatywnych, a także wybrała się do Opery Bałtyckiej na spektakl "B jak Balet".
Zwieńczeniem i interdyscyplinarnym podsumowaniem wszystkich zajęć i doświadczeń zebranych w czasie trwania projektu był spektakl przygotowany przez młodzież pod kierunkiem profesjonalnych tancerzy i choreografów.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Pomysłodawcą Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA jest...?