• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Taniec jako aktywność | warsztat z Aleksandrą Nowakowską

Projektornia GAK zaprasza na kolejną odsłonę cyklu spotkań Akademia Kulturalnego Człowieka. 4 września (niedziela) o godz. 12:00 zapraszamy Was na spotkanie z tańcem, które poprowadzi aktorka i tancerka Aleksandra Nowakowska.

paź 22

sobota, godz. 16:00 - 18:00

Gdańsk,
bilety 130 - 150 zł
paź 29-30

sobota - niedziela, godz. 09:30 - 16:00

bilety 650 zł
przedsprzedaż 600 zł
O warsztacie:
Celem warsztatu jest poszerzenie świadomości ciała, nabycie narzędzi do kreowania wypowiedzi artystycznych, zwrócenie uwagi na bycie naszego ciała" w relacji z otoczeniem oraz na jego aktywność na scenie.

Korzystać będziemy z takich pojęć jak: ciężar ciała i jego relacja z oddechem, praca z podłogą w rozluźnieniu, policentryzm ruchu, improwizacja ruchowa w oparciu o pracę ze zmysłami. Rozwiniemy wyobraźnię przestrzenno-ruchową, zastanowimy się czym jest dla nas świadomość ciała. Najistotniejsze w procesie pracy jest zapoznanie uczestników z ideą ciało umysłu, czyli aktywnego, żywego, reagującego na scenie ciała, którego przedłużeniem jest działanie aktorskie.

Część I - krótkie wprowadzenie teoretyczne, rozmowa.
"Neuroplastyczność i rozwój psychofizyczny poprzez taniec".
Taniec jako sposób tworzenia nowych połączeń neuronowych; taniec jako aktywność ogólnorozwojowa; taniec jako pobudzenie kreatywności ciało-umysłu.

Część II - praktyka
ODDECH i ZMYSŁY
Odczuwanie przestrzeni, ćwiczenia na obecność, podtrzymywanie uwagi na zmysłach. Oddech jako czynnik ruchu, świadomy oddech, obecność oddechu w poszczególnych częściach ciała. Ćwiczenia relaksujące, a także zwrócenie uwagi na oddech jako początek ruchu całego ciała.

O prowadzącej:
Aleksandra Nowakowska
- absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu AST w Krakowie. Współpracowała m.in. z Instytutem Grotowskiego we Wrocławiu, Przestrzeniami Sztuki w Lublinie, Ośrodkiem Praktyk Teatralnych "Gardzienice", Teatrem Barakah w Krakowie czy Teatrem Małym w Tychach.

Współpracowała z Janem Peszkiem, Jackiem Przybyłowiczem, Sebastianem Majewskim, Jeanem Gaudinem.
W ramach rezydencji Gdańskiego Festiwalu Tańca wyreżyserowała spektakl Dzień (premiera kwiecień 2019 r. w Klubie Żak w Gdańsku). Stypendystka MKiDN w dziedzinie kultury tradycyjnej. Współpracuje z Teatrem Barakah w Krakowie oraz Krakowskim Teatrem Tańca. Obecnie pracuje nad solowym spektaklem "Speachless" w ramach rezydencji Przestrzeni Sztuki w Katowicach.

Kontakt/zapisy:
sara.warzynska@gak.gda.pl
58 343 46 91

Informacja o biletach

Kontakt/zapisy:
sara.warzynska@gak.gda.pl
58 343 46 91

Opinie

Sprawdź się

Noblista z Wrzeszcza, autor "Blaszanego bębenka", którego imię nosi galeria miejska to: