• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Tango Piazzolla (7 opinii)

spektakl dramatyczny musical
kasy:
58 661-60-00, 58 785-59-00
wystawia:
Teatr Muzyczny
czas trwania:
2 godz. 15 min.
data premiery:
16 lutego 2007
w ramach wydarzenia:
III Festiwal Teatrów Muzycznych
3.1
7 ocen
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Tango Piazzolla
Muzyka: Astor Piazzolla

Spektakl muzyczno-taneczny, z librettem Anny Burzyńskiej pod tytułem "Tango Piazzolla" z muzyką Astora Piazzolli.

Polska prapremiera sztuki teatralnej napisanej do muzyki Astora Piazzolli - znakomitego kompozytora argentyńskiego i legendarnego geniusza tanga, którego utwory (w tym słynne Libertango) zdobyły w ostatnich latach ogromny rozgłos.

"Tango Piazzolla" - sztuka zrodzona z wieloletniej fascynacji autorki twórczością Piazzolli - oddaje klimat argentyńskiej knajpki - jednego z typowych miejsc, do których ludzie przychodzą latami tylko po to, by ze sobą zatańczyć. Tu właśnie - jak mówią wyznawcy filozofii tanga - rodzą się i umierają uczucia, tutaj też - tak jak w tym niezwykłym tańcu - spotykają się bliskość i samotność, czułość i zdrada, miłość i śmierć.

Magiczne spotkanie z duchem tanga staje się naszym udziałem za sprawą głównej bohaterki sztuki - młodej dziewczyny z polskiej prowincji śniącej o innym życiu. Tajemnicza przestrzeń wciągnie nas w korowód miłosnych perypetii bohaterów, którzy zawsze kochają silniej, niż są kochani i nieustannie rozmijają się z obiektami swoich pragnień. Wspaniała muzyka, grana na żywo przez Zespół "Tango Bridge" pod kierownictwem Grzegorza Frankowskiego, najpiękniejsze szlagiery Piazzolli i oczywiście namiętne tanga, które przeniosą nas w świat zmysłów i pożądań.


Reżyseria: Józef Opalski
Scenografia: Ryszard Melliwa
Kostiumy: Monika Kurosa, Ryszard Melliwa
Choreografia: Anna Iberszer, Katarzyna Skawińska
Korepetycje tańca: Marcin Sieprawski
Kierownictwo muzyczne: Grzegorz Frankowski, Halina Jarczyk
Przygotowanie wokalne zespołu: Halina Jarczyk

Utwory muzyczne w wykonaniu kwintetu:
"TANGO BRIDGE" pod kierownictwem Grzegorza Frankowskiego
Kontrabas: Grzegorz Frankowski
Bandoneon: Wiesław Prządka / Klaudiusz Baran
Skrzypce: Paweł Wajrak/ Maciej Lulek
Gitara: Michał Nagy
Fortepian: Jacek Bylica

Obsada:
Małgorzata / Margarita - Małgorzata Ząbkowska - Kołodziej
Jerzy / Jorge - Marian Dziędziel / Tomasz Międzik
Marysia / Maria - Barbara Kurzaj
Marek / Marco - Rafał Sadowski
Dorota / Dolores - Dominika Bednarczyk
Łucja / Lucia - Natalia Strzelecka
Janka / Nina - Joanna Mastalerz
Stefek / Esteban - Tomasz Wysocki
Karol / Carlos - Wojtek Skibiński
Piotr / Pedro - Rafał Dziwisz
Małgośka Frączak / Manuela Frenetico - Beata Rybotycka (gościnnie)

Opinie (7)

 • (opinia sprzed 12 lat)

  dołączam się do ww.opinii, gra aktorska kiepska (szkoda czasu i pieniędzy) - muzyka świetna.

  • 0 0

 • szkoda... (opinia sprzed 13 lat)

  fenomenalnej muzyki jej Twórcy i zespołu , który ją grał... bo choć zapewne odczuwają satysfakcję, że oklaski publiczności są dedykowane własnie im, to muszą zmierzyć sie z kiepskim zaangażowaniem swoich teatralno-wokalnych Kolegów i Koleżanek, którym brakuje charyzmy... przynajmniej w tym przedstawieniu...

  • 3 0

 • tango miernoty.. (opinia sprzed 13 lat)

  spektakl na poziomie licealnej inscenizacji...
  dialogi żenujące, taniec manekinów i sceny makabrycznie nudne..
  I nie można ukrywać się za tłumaczeniem, że to przedstawienie "rozrywkowe" gdzie "nikt nie wciska mrocznych chuci i mroków ludzkiej psychiki". Rozrywka też musi oferować choćby minimalny poziom jakości, żeby była nadal rozrywką - a nie niestrawną pulpą z nadętych scen i ubogiej wyobraźni autorki przedstawienia... Co gorsza nudną pulpą...
  Złość, za naciągnięcie mnie na jednak drogie bilety wyparowała, gdy uświadomiłem sobie, że można to przedstawienie traktować jako naprawdę niezły koncert kwintetu Tango Bridge, ilustrującego muzycznie ten koszmar sceniczny. Bilety powinny być jednak tańsze o 20-30 zł, ze względu na ciągłe wydawanie dźwięków przez pracowników scenicznych krakowskiego Teatru Słowackiego, co znacznie pogarszało odbiór wspaniałej muzyki.

  A może jakiś gdyński lokal, klimatyczny i muzyczny, zaprosi Tango Bridge na bardziej kameralny występ? Emocjonalne tanga, dobre wino, konwencja bezpretensjonalnej knajpki w Buenos czy Cordobie.. - frekwencja zapewniona, przeżycia publiczności również... A gdyby jeszcze do tego dołożyć charyzmatyczny wokal?... Marzenie...

  • 2 0

 • mało tanga w Tangu... (opinia sprzed 13 lat)

  Na całe szczęście-zwracam się tu teraz przede wszystkim do "Rozczarowanej" przedmówczyni-Teatr Muzyczny to przede wszystkim nasz gdyński zespół i nasze przedstawienia, a to zupełnie inna bajka........ Polecam "Lalkę" na którą na pewno warto upolować bilety.
  A Tango Piazzola....? Tak marnego przedstawienia chyba nigdy nie widziałam! Długo pozostawaliśmy z przyjaciółmi w szoku....jak można tak zepsuć taką muzykę! Brawo dla zespołu grającego wspaniałe tanga na żywo i lepiej by było, gdyby na scenie nikogo więcej nie było... Totalne beztalencia! Aktorzy nie potrafili śpiewać, zagrać emocji ani tańczyć! Taniec z gwiazdami pokazał nam, że prawie każdego można nauczyć tańczyć. Ale w Krakowie pewnie tego nie oglądają i nie wiedzą co to tango! A tango to żar !!!! A ze sceny wiało chłodem i okropną nudą.... Choreografia na poziomie szkolnego przedstawienia. To naprawdę smutne...........

  • 1 0

 • Tango Piazzola - nuda (1) (opinia sprzed 13 lat)

  Byłam w teatrze muzycznym ostatnio w marcu na Wrzuć na luz i wczoraj na Tangu. Jestem bardzo rozczarowana. Nie polecam, żałuję straconego czasu i poniesionych kosztów (90 zł za tango od osoby). Mam wrażenie, że widz to ostatnia osoba, którą ktokolwiek bierze pod uwagę, realizując kolejną sztukę. Tango - kiepski taniec, słaba fabuła - koszmarna nuda, aż trudno wytrzymać do końca pierwszej części - a cena za to wszystko to jakaś kpina!
  Nigdy więcej już tam nie pójdę!

  • 0 0

  • (opinia sprzed 13 lat)

   Potwierdzam jeśli chodzi o Tango Piazzola, ale nie rezygnuj z naszego teatru. Wybierz się na Francesco, Skrzypka na dachu, Drakulę... Zobaczysz co jest wart nasz wspaniały teatr!

   • 0 0

 • byłem, widziałem... (opinia sprzed 13 lat)

  Już się nie powtórzy szansa obejrzenia a o zmarłych należy pisać dobrze lub w ogóle. Mamy znakomity zespół w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Dobry repertuar i świadomą publiczność.. no głupio wyszło z tym Krakowem.

  • 5 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery