• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Tancereczka i kominiarczyk - spektakl gościnny

teatr lalek teatr dla dzieci
kasy:
58 555-22-35
wystawia:
Teatr Atelier Sopot
czas trwania:
ok. 1 godz.
Teatr Stacja Szamocin
Tancereczka i kominiarczyk
wg baśni H. Ch. Andersena "Pasterka i kominiarczyk"

Lalkowy spektakl dla dzieci z cyklu ABC Teatru Lalek.

"... Niebo ze wszystkimi gwiazdami było wysoko nad nimi, a wszystkie dachy miasta nisko pod nimi. "To za wiele dla mnie ! - powiedziała. Tego nie zniosę. Świat jest za duży! Poszłam za tobą w daleki świat, więc musisz mnie teraz poprowadzić z powrotem, jeśli choć trochę mnie kochasz..."

Teatrzyk Stacji Szamocin opowiada historię miłości tancereczki i kominiarczyka, napisaną przez króla magicznej baśni Hansa Christiana Andersena. Dwoje ludzieńków, by się spełnić, wyruszają w daleki świat. Są narażeni na przeróżne trudne próby, a nawet niebezpieczeństwa. A gdy już mogą być wolni i szczęśliwi, widzą przed sobą i ponad sobą ogromny świat. Świat, który jest "za duży" dla ich miłości i ich małych bijących serc. Wracają do domu, z którego uciekli, by chronić siebie i swą miłość.

Na obracającym się stoliku pojawia się teatrzyk w formie okrągłych pudeł, pudełek i pudełeczek, które ujawniają się widzowi wraz z akcją i kolejnymi scenkami. Do tego lalki z parasolek - czy to możliwe?

Stacja Szamocin kolejny raz proponuje teatrzyk przyjazny dziecku i stawia sobie za cel zainspirowanie dziecięcego widza pomysłami Lidii i Luby i nakłonienie do samodzielnej próby swoich sił w teatrze. I tak jak w poprzednich spektaklach pojawią się piosenki śpiewane przez aktorki a capella i użyte zostaną pozytywki, tym razem z muzyką Mozarta. Oprócz tego najmłodszych widzów czeka wiele niespodzianek scenicznych, a wśród nich rekwizyty ozdabiane modną obecnie technika de coupache, które oczarowują i zaskakują.

"Tancereczka i kominiarczyk" jak w poprzednich miniaturach lalkowych Stacji Szamocin stwarza magiczną atmosferę do spotkania poprzez teatr dziecka i dorosłego, by porozmawiać na tematy ważne i bliskie sercu.

Spektakl trwa 45 minut + 15 minut edukacji lalkowej i muzycznej. W programie omówienie i prezentacja różnych technik lalkowych, "zabawa w teatr", nauka piosenki i rozmowa o... Mozarcie.

Reżyser:
Luba Zarembińska

Obsada:
Luba Zarembińska

Przeczytaj także

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery