Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Tak (1 opinia)

teatr tańca
kasy:
58 555-22-34
wystawia:
Teatr na Plaży
data premiery:
7 grudnia 2007
czas trwania:
26 min.
9.7 7 ocen 1 10
TAK

Tak jest "monologiem tanecznym" inspirowanym instalacją Yoko Ono Ceiling Painting, którą artystka pokazała na wystawie w Indica Gallery w Londynie w 1966 roku. Na środku sali wystawowej stanęła wysoka, biała drabina. Dokładnie nad drabiną przytwierdzono do sufitu biały obraz, do którego ramy przymocowano lupę na łańcuszku. Cała instalacja zapraszała do tego, by się wspiąć i spojrzeć. Gdy podjęło się ten wysiłek, dzięki lupie, można było przeczytać napisane maleńkie "tak".

Drugą, istotną inspiracją do powstania "TAK" był film Michael'a Apted'a z 1994 roku pt. "Nell". W efekcie finalnym jednak, widz nie zobaczy prostej historii znalezionej w puszczy, żyjącej poza wszelką cywilizacją młodej kobiety i próby "odzyskania" jej dla świata. Nie zobaczy też wysokiej drabiny i maleńkiego "tak". Będzie mógł za to, być świadkiem pewnej drogi, którą często człowiek musi przejść, by na końcu móc powiedzieć sobie i światu "tak".

Z punktu formalnego spektakl ten jest indywidualną próbą odpowiedzi, kontrreakcji Joanny Czajkowskiej, na panujący obecnie we współczesnej sztuce tańca trend minimalizmu emocjonalnego i ruchowego. "TAK" powstało z wewnętrznej potrzeby kreacji świata scenicznego pełnego emocji i tańca.

Choreografia i wykonanie: Joanna Czajkowska
Muzyka: Rafał Kowal
Kostium: Justyna Wiejak


Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery